Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Maciej Żywno o wyborach na marszałka województwa

Główne zdjęcie
Maciej Żywno

"Odłóżmy emocje na bok, spróbujmy usiąść z powrotem do stołu i porozmawiać na temat tej sytuacji" - mówił we wtorek (21.12) w rozmowie z Radiem Białystok Maciej Żywno. Wojewoda podlaski był kandydatem PO na stanowisko marszałka województwa. Mimo rekomendacji ze strony przewodniczącego PO, władz regionalnych partii oraz klubu radnych Platformy, przegrał poniedziałkowe tajne glosowanie. Uzyskał poparcie 9 radnych sejmiku województwa. 13 osób było przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu.

Zdaniem Macieja Żywny, trzeba spokojnie przeanalizować to, co się stało, by zaproponować dalsze kroki. Problemem może być brak podpisanej konkretnej umowy koalicyjnej pomiędzy PO i PSL. Podpisane zostało jedynie porozumienie wskazujące, że przewodniczący sejmiku pochodzić będzie z PSL, a marszałek z Platformy. Tymczasem ciągle trwa spór - ile i jakie stanowiska w zarządzie województwa obsadzą obie partie.

Maciej Żywno pytany, czy ponownie wystartuje 10 stycznia, kiedy radni powrócą do wyborów marszałka województwa, odpowiedział: "to jest sprawa otwarta, myślę, że najbliższe dni pokażą, co dalej będzie z podlaską Platformą Obywatelską. Po tym, co wydarzyło się wczoraj – przede wszystkim radni Platformy muszą nabrać z powrotem do siebie zaufania". Jak dodaje – "Także ja muszę nabrać zaufania, że na ludzi, z którymi miałbym pracować, mogę liczyć".

Maciej Żywno chce także rozmawiać z Damianem Raczkowskim - szefem regionalnych struktur PO - na temat tego, co zrobił, by poprzeć oficjalnego kandydata partii na marszałka. Obecny wojewoda nie ukrywa, że był związany z poprzednim szefem, Robertem Tyszkiewiczem. Jego kandydowanie miało pogodzić skłócone frakcje w podlaskiej Platformie Obywatelskiej. "Jestem osobą, która zawsze szuka porozumienia" – zadeklarował Maciej Żywno.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę