Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Stadion (prawie) zmodernizowany

„W ubiegłym tygodniu główny wykonawca „Modernizacji stadionu miejskiego w Łomży” - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe MARK-BUD Sp. z o.o. - zgłosił gotowość do odbioru końcowego tego zadania” - informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. Zadanie dofinansowywane jest w połowie z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Zgodnie z umową podpisaną z zarządzający RPOWP Urzędem Marszałkowskim w ramach tego samego projektu miało być wybudowane także treningowe boisko ze sztuczna nawierzchnią po drugiej stronie ul. Zjazd. Tej części zadnia na czas nie udało się jednak wykonać i ratusz już poprosił Urząd Marszałkowski o kilkumiesięczną zwłokę w rozliczeniu projektu.

Przypomnijmy, że względu „kłopoty” ze sztuczną trawą jaka ma znajdować się na piłkarskim boisku treningowy pomiędzy WORD-em a MPWiK tę cześć projektu ostatecznie wyłączono z  zakresu prac przy wyborze wykonawcy modernizacji znajdującego się po drugiej stronie ulicy Zjazd stadionu miejskiego. Także później nie poszło łatwiej. Przetarg na wykonawce tego zadnia miasto ogłosiło jeszcze na początku czerwca, określając w zamówieniu termin realizacji inwestycji od 5 lipca do 15 października 2010r. Niestety ostateczne wyłonienie wykonawcy przeciągnęło się... a międzyczasie konieczna okazał się także ingerencja Krajowej Izby Odwoławczej działającej przy Urzędzie Zamówień Publicznych w Warszawie, oraz przesunięcie w budżecie miasta dodatkowych niemal 880 tys zł na realizację zadnia (koszt budowy tego boiska – zgodnie z ceną uzyskaną w przetargu – to 3,1 mln zł.). Ostatecznie umowę z wykonawca podpisano dopiero we wrześniu i zapisany w umowie termin zakończenia prac - 15 października - od początku wydawał się nierealny. Teraz jak poinformował Łukasz Czech, ze względu nie niemożliwość wykonania tej części zadania ratusz poprosił Urząd Marszałkowski w Białymstoku o przesunięcie terminów rozliczenia tej inwestycji bez konsekwencji utraty choćby części obiecanego dofinansowania.            „Zakończenie rozliczenia finansowego (opłacenie ostatniej faktury) całości zadania, w które wchodzi również budowa boiska treningowego ze sztucznej trawy, planowane było na 31 stycznia. Z uwagi jednak na panujące warunki atmosferyczne, które uniemożliwiają obecnie rozłożenie nawierzchni boiska z trawy syntetycznej, Miasto Łomża wystąpiło o przesunięcie terminu zakończenia rozliczenia finansowego całości zadania do końca kwietnia i możliwość złożeniu wniosku o płatność końcową do dnia 25 maja przyszłego roku” - czytamy w nadesłanej nam odpowiedzi z Urzędu Miejskiego.

Przypomnijmy tzw. II etap modernizacji stadionu miejskiego w Łomży miałby kosztować nieco ponad 20 mln zł, a połowa tej kwoty pochodziłaby z funduszy unijnych. Rzeczywiste koszty będą wyższe. Rozstrzygnięty w 2009 roku przetarg na zasadniczą cześć projektu opiewał na niemal równe 18 mln zł. Budowa boiska treningowego to dalsze ponad 3 mln zł. Do tego trzeba doliczyć prace dodatkowe jakie muszą być wykonane na stadionie. Pod koniec października prezydent Jerzy Brzeziński mówił, że tylko te dotyczące bezpieczeństwa mogą oscylować w granicach 1 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę