Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Wody w Pisie coraz więcej

Poziom Pisy w Ptakach w gminie Turośl pod Kolnem rano osiągnął stan alarmowy. O godz. 6 rano było tam już 240 cm wody. Według zapewnień pracowników Urzędu Gminy w Turośli sytuacja jest na bieżąco monitorowana, i a na razie podtopień nie ma.

Jak podają hydrolodzy przyczyną gwałtownego wzrostu poziomu wody jest zator śryżowy. Śryż, który często jest mylony  z krą, powstaje w warunkach ujemnej temperatury powietrza, gdy w wodzie zaczynają tworzyć się kryształki swobodnie pływającego lodu, które są odrywane i unoszone z prądem wody. Śryż ma tendencję do skupiania się w bryłki i osadzania na przedmiotach znajdujących się w wodzie. W wyniku nagromadzenia śryżu w jednym miejscu może nastąpić częściowe zatrzymanie przepływu cieku, a co za tym idzie - powódź o zasięgu lokalnym.
Tak dzieje się teraz w Ptakach na Pisie. Od wczorajszego południa do dzisiejszego poranka poziom wody wzrósł o 8 cm osiągając stan alarmowy.
Pracownicy Urzędu Gminy w Turośli uspokajają.  Jak twierdzą mieszkańcy okolicy zostali poinformowani o zagrożeniu, przy czym tego typy wzrosty poziomu Pisy nie są czymś nadzwyczajnym.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę