Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Pacjenci bez lekarzy?

Tylko pięć gabinetów lekarskich w Łomży i 60 w województwie podlaskim ma dziś umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, które pozwalają udzielać pacjentom pomocy medycznej z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej w 2011 roku. Pozostałe gabinety lekarskie, skupione w Porozumieniu Zielonogórskim, po nowym roku mogą być zamknięte. Podlaski oddział Funduszu już uruchomił specjalny numer telefonu pod którym pacjenci mają uzyskać informację dotyczącą dostępności do lekarzy w sytuacji gdyby do końca roku nie doszło do porozumienia z PZ.

„W związku z realnym zagrożeniem nie podpisaniem przez lekarzy rodzinnych zrzeszonych w Porozumieniu Zielonogórskim kontraktów istnieje możliwość pozbawienia zadeklarowanych do nich pacjentów podstawowej opieki medycznej” – czytamy w komunikacie podlaskiego oddziału NFZ określanym jako „ważne”. - „W związku z powyższym informujemy, iż rodzice dzieci w wieku 0-18 lat powinni zażądać wydania kserokopii karty wykonanych u dziecka szczepień ochronnych. Każdy pacjent ma prawo do bezpłatnej zmiany lekarza podstawowej opieki zdrowotnej na zasadach określonych w art. 28 ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych tzn. nie częściej niż dwa razy w roku. Oznacza to po prostu złożenie nowej deklaracji podczas pierwszej wizyty u dowolnie wybranego lekarza posiadającego umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.”

Fundusz informuje także o uruchomieniu specjalnej infolinii. „Pacjenci dzwoniący pod numer 085 7459500 uzyskają informację dotyczącą dostępności do lekarzy w sytuacji nieudzielania świadczeń zdrowotnych przez PZ” - czytamy na stronie internetowej Funduszu. Opublikowane tam zostały także listy gabinetów lekarskich które mają i które nie mają jeszcze umów na świadczenie opieki medycznej po 31 grudnia 2010 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę