Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Odznaczeni Druhowie

Druhowie Janusz Dziarski i Marian Mieszkowski odznaczeni Złotym Medalem Opieki Miejsc Pamięci Narodowej. 8 osób otrzymało medale srebrne. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się podczas obchodów 20-lecia istnienia Drużyny Weteranów Harcerzy Ziemi Łomżyńskiej Krąg Seniorów im. Leona Kaliwody.


To jedna z najliczniejszych seniorskich grup harcerskich w skali kraju. Liczy już ponad stu członków. Wczoraj w trakcie uroczystości jubileuszowych jej skład się powiększył o kolejne trzy osoby, które po latach wróciły do harcerstwa. Jak podkreśla Harcmistrz Jerzy Sawicki – komendant łomżyńskich Harcerzy Weteranów, dziś gdy młodych harcerzy jest coraz mniej – harcerze seniorzy mają dodatkowe zadanie.
Harcerze Weterani od lat licznie biorą udział w obchodach świąt narodowych, zbiórkach dla potrzebujących, pomagają przy budowie pomników i tablic pamięci.
Nie inaczej było też wczoraj - 11 listopada. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości była także okazją do oddania czci Leonowi Kaliwodzie – harcerzowi, który zginął 86 lat – rozbrajając niemieckich żołnierzy w Łomży.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę