Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Policjanci ostrzegają przed kieszonkowcami

Tydzień przedświątecznych zakupów, to również czas większej aktywności złodziei i oszustów. - W tym wyjątkowym okresie zadbajmy o bezpieczeństwo własne ale i naszych najbliższych, szczególnie tych, którzy z uwagi na podeszły wiek lub samotne zamieszkiwanie są bardziej narażeni na niebezpieczeństwo – apelują łomżyńscy policjanci ostrzegając przed kieszonkowcami, dla których rozpoczął się najbardziej dochodowy okres w roku. Policjanci poinformowali też o zatrzymaniu 27-latki, która wykorzystała nieuwagę innej kobiety, i w jednym ze sklepów w Łomży z kieszeni jej kurtki zabrała telefon wart 400 złotych.

Kradzieże kieszonkowe dokonywane są przede wszystkim w środkach komunikacji publicznej oraz w miejscach o dużym skupieniu ludzi.
- W naszym mieście kieszonkowcy najczęściej wybierają na teren swojego działania plac targowy, sklepy w rynku i przystanki komunikacji publicznej, czyli miejsca najbardziej uczęszczane – podkreślają policjanci.
Złodzieje działają przeważnie w grupach kilkuosobowych, rzadko w pojedynkę, a sposób ich działania skutecznie odwraca uwagę pokrzywdzonych i ewentualnych świadków.
Policjanci radzą aby idąc na zakupy nie zabierać ze sobą dużych ilości pieniędzy.
- Wkładajmy do portfela tylko tyle, ile możemy przeznaczyć na świąteczne zakupy. Starajmy się chować mniejsze sumy w różnych miejscach - przy znalezieniu przez złodzieja jednej ze skrytek straty będą mniej dotkliwe. Nie nośmy przy sobie niepotrzebnych nam dokumentów i przedmiotów.
Zawsze miejmy na oku swoje rzeczy osobiste. Nie przechowujmy cennych przedmiotów w zewnętrznych kieszeniach, bądź przezroczystych reklamówkach. Trzymajmy blisko siebie torebki, saszetki – wyliczają funkcjonariusze z KMP w Łomży, apelując jednocześnie o czujność. - Zwracajmy uwagę na to kto obok nas idzie, jak się zachowuje, obserwujmy otoczenie - ludzie zapatrzeni w wystawy, nieuważni, zamyśleni są łatwiejszym łupem dla złodzieja, który bardzo starannie wybiera swoją ofiarę - dodają.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę