Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Spóźniona wyborcza dogrywka...

Mieszkańcy Rajgrodu dopiero w najbliższą niedzielę będą wybierać swego burmistrza. Wybory są później, bo jeden z kandydatów, który przeszedł do wyborczego finału, czyli drugiej tury wyborów samorządowych, kilka dni przed dogrywką zrezygnował ze startu. W sumie w całym kraju takich przypadków było 10, z czego 3 w województwie podlaskim.

W pierwszej turze wyborów samorządowych 21 listopada mieszkańcy podgrajewskiej gminy Rajgród nie wybrali burmistrza. Z czterech kandydatów  żaden nie przekroczył wymaganego prawem pułapu 50% poparcia. Najlepsze wyniki zrobili  Czesław Karpiński, którego poparło nieco ponad 44% wyborców i Zygmunt Dziądziak, który zdobył 34,7% głosów. Obaj panowie mieli spotkać się w wyborczej dogrywce 5 grudnia, ale na kilka dni przed ty terminem Dziądziąk wycofał się z wyborów. W takim przypadku jego miejsce zajął kolejny pod względem zdobytego oparcia kandydat  Stanisław  Rydzewski (18,7%), przy czym prawo wymaga aby w takim wypadku wyborcza dogrywkę przesunąć o dwa tygodnie a więc na niedzielę 19 grudnia.

Dodajmy, że w województwie podlaskim w niedzielę do wyborów pójdą także mieszkańcy gmin Jasionówka i Wiżajny. We wszystkich tych gminach dziś o północy zaczyna się cisza wyborcza.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę