Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Miliony na drogi...

Na blisko 70 mln zł szacowane są koszty przebudowy ok. 2,5 km drogi wojewódzkiej nr 678 na odcinku Białystok - Kleosin. Zarząd województwa podlaskiego właśnie zdecydował o dofinansowaniu inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego kwotą rzędu 61,5 mln zł, co pokrywa 90 proc. kosztów tej inwestycji.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności komunikacyjnej terenów położonych wzdłuż trasy wylotowej z miasta Białystok w kierunku Łap i Wysokiego Mazowieckiego. Jak zapowiada Urząd Marszałkowski jesienią przyszłego roku z Białegostoku do Kleosina prowadzić będzie dwujezdniowa droga z nowym wiaduktem. Dzięki temu poprawi się komfort i bezpieczeństwo na tym odcinku.
Inwestycja jest ostatnim projektem kluczowym dla województwa podlaskiego, który otrzymał dofinansowanie z puli przeznaczonej na przedsięwzięcia drogowe. Na liście projektów kluczowych, czyli najistotniejszych dla rozwoju regionu, znajduje się 8 inwestycji dotyczących remontów dróg w naszym województwie. Wszystkie warte są łącznie 351,5 mln zł, z czego dofinansowanie z RPOWP przekracza 280 mln zł. Wśród dofinansowywanych inwestycji jest przebudowa drogi
wojewódzkiej Nr 668 na odcinku Piątnica Poduchowna – Jedwabne oraz modernizacja Al. J. Piłsudskiego, Al. Legionów, ul. Spokojnej  w Łomży.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę