Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Nowi zastępcy w ratuszu

Mirosława Kluczek i Beniamin Dobosz czyli zastępcy prezydenta Mieczysława Czerniawskiego dziś rozpoczęli już pracę w ratuszu. W urzędzie są dziś także obaj zastępcy prezydenta Jerzego Brzezińskiego. Jak twierdzi Wawrzyniec Kłosiński z biura prasowego urzędu przekazania władzy odbywa się bardzo spokojnie „tak jak być powinno”.

Mirosława Kluczek zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Czerniawskiego ma odpowiadać za edukację, kulturę, sport i pomoc społeczną, a Beniamin Dobosz chce za sprawy związane z gospodarką, budżetem i pozyskiwaniem środków zewnętrznych.  
Ekipa Czerniawskiego przejmuje po poprzedniku władzę, a on sam także asystentów. Wawrzyniec Kłosiński z biura prasowego ratusza, który formalnie był asystentem prezydenta Jerzego Brzezińskiego teraz ma być asystentem prezydenta Mieczysława Czerniawskiego. 

Życiorysy zastępców prezydenta Łomży

Mirosława Kluczek w 1984r. ukończyła Studia Wyższe magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku; poszerzone w 2003 r. kwalifikacjami w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej; w 2000 r. – studia podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie a w 2003r. – studium obejmujące swym zakresem problemy społeczne, polityczne, i ekonomiczne krajów Unii Europejskiej.
W latach 1983-98 pracowała jako pedagog szkolny w Szkole Podstawowej nr. 3 w Łomży; 1994-98 pedagog szkolny w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży; 1987-88 społeczny kurator sądowy; 1998-2006 wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr. 3 w Łomży, później w Publicznym Gimnazjum nr. 3 w Łomży.
Ostatni była wicedyrektorem ds. oświatowych w Społeczno-Oświatowym Stowarzyszeniu Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” prowadzącym 26 szkół podstawowych w czterech województwach oraz dwa przedszkola w Łomży.
Mirosława Kluczek od dwóch kadencji jest wiceprezesem Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej w Łomży; - od czerwca 2010r. członkiem Zarządu TPZŁ, gdzie jest współorganizatorem i uczestnikiem wielu wydarzeń o charakterze kulturalnym i społecznym wspierających rozwój Łomży i Ziemi Łomżyńskiej oraz od trzech lat ławnikiem sądowym przy Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Łomży.

Beniamin Dobosz w 1989r. ukończył Uniwersytet Warszawski w Warszawie, Wydział  Zarządzania; kierunek: organizacja i zarządzanie; tytuł - magister organizacji i zarządzania, a w 1994r. Uniwersytet Warszawski, Wydział Nauk Ekonomicznych Podyplomowe Studium Funkcjonowania Gospodarki Narodowej. Skończył też wiele kursów z zakresu prawa upadłościowego, programu SAPARD, zagadnień i przedsięwzięć inwestycyjnych, kierowania zespołami, zastosowań analiz finansowych do oceny ryzyka kredytowego.
Pracował w Urzędzie Wojewódzkim oraz działach kredytów banków Banku PKO S.A. i Kredyt Banku. Ostatnio od 2006r. był dyrektorem kolneńskiego oddziału banku PKO BP.
Dodatkowo Beniamin Dobosz wykonywał samodzielne analizy i opracowania, biznes plany projektów inwestycyjnych w wielu sektorach (handel, usługi, produkcja) realizowanych przez podmioty z sektora MŚP; wykonywał analizy finansowe w zakresie oceny płynności i efektywności działalności gospodarczej; sporządzał aplikacje i studia wykonalności w ramach programów przedakcesyjnych i strukturalnych UE (ZPORR, PHARE, SPO-WKP, SAPARD). Współpracował z firmami konsultingowymi  w zakresie przygotowywania studiów wykonalności, opracowań i analiz w ramach programów UE, oceny sytuacji finansowej jednostek samorządowych (gminy, powiaty, województwo); prowadził szkolenia z zakresu Studiów wykonalności projektów inwestycyjnych współfinansowanych ze środków UE m.in. na rzecz Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Ministerstwa Finansów w Warszawie. Przygotowywał wybrane Studia wykonalności dla Miasta Łomża, w tym projektów dotyczących m.in. infrastruktury drogowej, transportu publicznego, infrastruktury społecznej (lata 2009-2010).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę