Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Podział działek przy Żabiej przed sądem

Główne zdjęcie
Przyjęty przez radnych Łomży plan scalenia i podziału nieruchomości w rejonie ulic Żabiej i Sikorskiego

Właściciele działek poszkodowani przez przyjętą w lipcu przez radnych Łomży uchwałę dotycząca scalenia i podziału nieruchomości położonych w rejonie ulic Żabiej i Sikorskiego przed sądem dochodzą sprawiedliwości i chcą doprowadzić do unieważnienia – w ich ocenie – krzywdzącego i niezgodnego z prawem rozstrzygnięcia miejskich radnych. Sądowy spór toczy się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Białymstoku.

Przypomnijmy obszar w rejonie ulic Żabiej i Sikorskiego, dla którego radni miasta 14 lipca zaakceptowali przedstawiony im przez prezydenta podział nieruchomości po scaleniu ma ponad 18 hektarów. Powstało tu 35 działek mieszkaniowych, 28 przemysłowych i 10 uzupełniających. Wcześniej na tym terenie były 244 działki, które należały do 189 właścicieli. Przyjęcie uchwały w sprawie scalenia i podziału tych nieruchomości nie obyło się bez protestów części mieszkańców, którzy twierdzili, że czują się oszukani. To oni podjęta wówczas uchwałę odbierająca im „ojcowiznę” zaskarżyli do sądu.  
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku, który rozpoczął rozpatrywanie sprawy, we wtorek wydał postanowienie nakazujące pełnomocnikowi miasta nadesłanie w ciągu 14 dni całość aktów postępowania scaleniowego, które doprowadziło do podjęcia skarżonej uchwały, oraz protokołu z posiedzenia sesji Rady Miasta na której uchwałę podjęto. Sąd zdecydował też o odroczeniu rozprawy do 20 stycznia 2011 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę