Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zimno, coraz zimniej...

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków czeka nas co najmniej kilka dni z kilkunastostopniowymi mrozami. Jeszcze dziś tylko -10 st. Celsjusza i do wieczora śnieżnie. Już w nocy temperatura ma spaść do -16 – 17 st. C, a jutro maksymalnie -13 st. C., a w czwartek -16 st. C. Mróz ma zależeć po niedzieli.

Specjaliści radzą aby podczas silnych mrozów nie wychodzić z domów jeśli nie zachodzi taka potrzeba. Przed wyjściem dobrze jest nasmarować twarz tłustym kremem, jeśli wieje zimny wiatr, koniecznie należy nałożyć dziecku kaptur i owinąć twarz szalikiem, przy czym powinno oddychać się nosem, a nie ustami. Należy ubierać się na tzw. cebulkę: wierzchnia kurtka, pod spód polar, sweter, koszula i podkoszulek, obowiązkowo czapka na głowę;
Szczególnie podczas silnych mrozów nie należy spożywać alkoholu, gdyż znieczula i zmniejsza ochronę organizmu przed zimnem. Osobom dotkniętym odmrożeniem lub wychłodzeniem nie wolno podawać alkoholu, kawy, a także leków bez dodatkowych wskazań. Przy odmrożeniach kończyn należy zanurzyć je w letniej wodzie o temperaturze ciała zdrowego człowieka, a na odmrożone części ciała trzeba nałożyć ciepłe (nie gorące) okłady.
Specjaliści apelują też o zwrócenie uwagi na ludzi starszych, schorowanych, samotnych, którzy w tym czasie mogą oczekiwać naszej większej pomocy. Nie należy też wyrzucać z klatek schodowych bezdomnych, nawet jeśli są pijani. W takich sytuacjach najlepiej powiadomić policję - telefonu 112 lub policję – 997.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę