Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

„Nowi” szefowie prokuratur

Pojutrze, w środę 15 grudnia, pięć prokuratur rejonowych okręgu łomżyńskiego zyska nowych szefów. Tego dnia w siedzibie Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku wręczone będą akty powołania na stanowiska kadencyjnych Prokuratorów Rejonowych. W trzech z pięciu prokuratur szefami zostaną te same osoby co dotychczas, w dwóch kolejnych stanowiska obejmą dotychczasowi zastępcy.

Zgodnie z nowym prawem prokuratora  rejonowego powołuje Prokurator Generalny spośród prokuratorów, na wniosek właściwego prokuratora apelacyjnego, po zasięgnięciu opinii zgromadzenia prokuratorów w prokuraturze apelacyjnej. W przypadku łomżyńskich prokuratur ta procedura odbyła się już kilka tygodni temu, ale jej finał w postaci wręczenia aktu powołania na czteroletnia kadencję dopełni się w najbliższą środę.
- To nie jest już żadna tajemnica. Prokuratorem Rejonowym w Łomży zostanie Dariusz Błażejczyk dotychczasowy z-ca prokuratora rejonowego. Tak samo będzie w Zambrowie, gdzie Prokuratorem Rejonowym zostanie Jan Karwowski – mówi Tomasz Wilk Prokurator Okręgowy w Łomży.
W prokuraturach w Kolnie, Grajewie i Wysokim Mazowieckim akty powołania odbiorą dotychczasowi ich szefowie - odpowiednio: Dariusz Dziemianko, Tadeusz Januszek i Marek Mioduszewski.

Kadencja prokuratora rejonowego i zastępcy prokuratora rejonowego, który powołany będzie w podobnej procedurze, trwać będzie cztery lata.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę