Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Inscenizacja stanu wojennego w Zambrowie

Patrole milicji i wojska, milicyjne radiowozy - nysa i duży fiat. Tak wyglądało w niedzielę (12.12) centrum Zambrowa. Motocykliści z klubu Żubry zorganizowali rekonstrukcję wydarzeń, które były codziennością w czasie stanu wojennego - kontroli milicyjnych, rewizji czy ataku ZOMO na mieszkańców miasta.

"Może w ten sposób zainteresujemy młodzież tym, co działo się w latach osiemdziesiątych, jak wyglądało wtedy życie ich rodziców. Być może będzie to powód, żeby poszukali informacji o tym w Internecie" - powiedział prezes Klubu Żubr,
Andrzej Mazewski.

Biorący udział w inscenizacji byli ubrani w oryginalne mundury milicyjne i wojskowe i jeździli samochodami z tamtego okresu. Niezbędne wyposażenie kupowali na aukcjach internetowych, część rzeczy przekazali mieszkańcy Zambrowa ze swoich zbiorów.

Motocykliści z klubu Żubr rekonstrukcję wydarzeń związanych ze stanem wojennym zorganizowali już drugi raz.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę