Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Nowakowski ślubował i dostał podwyżkę

Jacek Albin Nowakowski w piątek, podczas obrad sesji Rady Gminy Łomża, złożył ślubowanie i formalnie rozpoczął drugą kadencję na urzędzie wójta gminy Łomży. Podczas tej samej sesji radni gminy podnieśli jego pensję. Będzie zarabiał 11 tysięcy 780 złotych miesięcznie, czyli o 1320 zł więcej niż dotychczas.

W niedzielę 5 grudnia, w drugiej turze wyborów na urząd wójta gminy Nowakowskiego wybrało 2011 osób. To 64,33% tych, którzy poszli na wybory.

Pensja wójta gminy Łomża składa się z czterech części. Pierwsza to wynagrodzenie, które radni zdecydowali się podnieść z 5500 zł na 5700 zł. Druga część -  dodatek funkcyjny – także wzrósł o 200 zł i wynosił będzie teraz 1900 zł. Trzecia część to dodatek specjalny, który dotychczas wynosiło 30% od sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, a teraz radni gminy podnieśli ten wskaźnik do 40%. Ostatnia część wynagrodzenia to dodatek stażowy za wysługę lat w wysokości 20% od kwoty wynagrodzenia zasadniczego. W sumie po zliczeniu tego wszystkiego wychodzi, że pensja wójta wyniesie 11780 złotych miesięcznie.
Warto dodać, że przed czterema laty, gdy Nowakowski obejmował fotel wójta, jego pierwsza pensja wynosiła 7300 zł., po czym jego pensję podnoszono w listopadzie 2007 roku, w czerwcu 2008 roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę