Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżyńscy seniorzy wyróżnieni

Zespół Seniorvita z Klubu Seniora zdobył wyróżnienie na warszawskim VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Teraz My”. Działająca przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łomży grupa wykonała program słowno muzyczny „Jesień na Kurpsiach”, który spodobał się nie tylko jury, ale i widzom zgromadzonym w klubie „Ikar”. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział ponad 90 zespołów z całej Polski.

„Organizujemy czas wolny dla seniorów z Łomży i spoza Łomży - mówi Zbigniew Słomko,  instruktor i opiekun artystyczny zespołu. -Chodzi nam o to, by przede wszystkim przyciągnąć ich do klubu, zorganizować im czas w sposób dla nich miły, a przy okazji pożyteczny. Dlatego prowadzimy różnego rodzaju zajęcia – taneczne, wokalne, muzyczne, plastyczne. Stawiamy sobie też przy okazji cele – jednym z nich był wyjazd do Warszawy na Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Teraz My”.
Zespół jadąc do Warszawy nie liczył na nagrodę, ważny był sam udział w tak prestiżowej imprezie, zdobycie nowych doświadczeń czy możliwość obejrzenia i posłuchania innych zespołów: ”Sam wyjazd na przegląd, samo uczestnictwo w nim było dla nas ważne, podkreśla Słomko. Dla nas wyróżnienie już jest swego rodzaju nagrodą. Jest to dla nas bardzo cenne trofeum”. Wokalistom towarzyszył na scenie zespół instrumentalny Seniorband, z akordeonem, saksofonem i banjo w rolach głównych. Okazało się, że przedstawienie programu opartego na folklorze kurpiowskim przyniosło zespołowi sukces, bo w roku ubiegłym seniorzy startowali w przeglądzie bez powodzenia.
„Braliśmy udział w podobnym przeglądzie już rok temu, przygotowaliśmy wtedy program słowno muzyczny, zatytułowany „Nasz dom” – mówi pan Zbigniew. W tym roku postawiliśmy na folklor kurpiowski i przedstawiliśmy program składający się z piosenek i gadek kurpiowskich, zatytułowany „Jesień na Kurpsiach”. Wyróżnienie cieszy tym bardziej, że, jak zauważa prowadzący grupę: „Było sporo zespołów folklorystycznych i solistów, tak więc konkurencja była duża, nawet bardzo duża -  jeden z zespołów, który zdobył główną nagrodę można porównać  nawet do zespołu „Mazowsze”.
Seniorvita nie zamierza spocząć na laurach – członkowie zespołu już planują kolejne występy. „W przyszłym roku też wybieramy się na przegląd” – kończy rozmowę Zbigniew Słomko, tak więc nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć sympatycznym seniorom kolejnych sukcesów.

 

Wojciech Chamryk
Fot. materiały Klubu Seniora
200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę