Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Odznaczenia dla Sybiraków

Ponad 100 Sybiraków z regionu zostało odznaczonych Złotym Krzyżem Zesłańców Sybiru. Odznaczenie przyznawane jest przez Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się w Białymstoku. Za tydzień podobne uroczystości zaplanowano w Łomży. Złote Krzyże mają trafić do kilkudziesięciu Sybiraków z terenu byłego województwa łomżyńskiego. Zarząd Związku Sybiraków w Łomży powstał w 1987 roku. W ewidencji miał około 1600 zesłańców. W tej chwili żyje 900 osób – w tym kilkadziesiąt wdów po Sybirakach. Jak powiedział prezes Związku, na Syberię zostało wywiezionych łącznie prawie 6 tysięcy mieszkańców regionu łomżyńskiego – blisko 1/3 z zesłania nie wróciła.


Wręczenie Złotych Krzyży Zesłańców Sybiru pierwszym Sybirakom z regionu łomżyńskiego ma odbyć się 15 listopada w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Łomży. Odznaczenia państwowe wręczać ma wiceprezydent miasta.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę