Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: sąd rozpatrzy 9 protestów wyborczych

Dziewięć protestów wyborczych będzie musiał rozpatrzyć łomżyński sąd. Trzy z nich dotyczą działalności, jednej i tej samej, obwodowej komisji wyborczej w Stawiskach i wyborów do rady miejskiej. Także trzy nadeszły z gminy Szumowo - tu dwa dotyczą złego zliczania głosów na jednego z kandydatów do rady powiatu, trzeci to skarga na przewodniczącą komisji obwodowej, która z lokalu usunęła pełnomocnika jednego z komitetów.

Wyborca z Szepietowa do swojego wniosku dołączył 37 oświadczeń od osób, które w jednym obwodzie oddały - jak twierdzą - głosy na tego samego kandydata do rady powiatu, podczas gdy uzyskał on tam - jak wynika z protokołu - sześć głosów mniej.

W Kuleszach Kościelnych wnioskodawca domaga się unieważnienia wyborów na wójta, ponieważ część kart do głosowania była nieostemplowana, natomiast w Grajewie jeden z komitetów wyborczych chce unieważnienia całych wyborów do rady miasta, zarzucając swoim rywalom łamanie prawa podczas kampanii i w dniu wyborów.

Rozpatrzenie wszystkich wniosków Sąd Okręgowy w Łomży zaplanował na ten sam dzień - 17 grudnia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę