Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Po przerwie ponownie spotkają się podlascy radni

Po tygodniowej przerwie ponownie zbiera się sejmik województwa podlaskiego. Pierwsze obrady zostały przerwane, bo nie została podpisana umowa koalicyjna między PO a PSL i nie zostały podzielone stanowiska. Nie udało się wybrać nawet przewodniczącego sejmiku.

Teraz wymienianym na to miejsce kandydatem jest Bogdan Dyjuk - znany z akcji organizowanych w Augustowie w ramach protestów przeciwko opóźnianiu budowy obwodnicy miasta. Wcześniej był związany z PO, ale w listopadowych wyborach wystartował z list PSL.

Kandydatem Platformy Obywatelskiej na marszałka, rekomendowanym przez premiera Donalda Tuska, jest wojewoda Maciej Żywno.

Radni powinni wygasić mandaty Tadeusza Truskolaskiego i Mieczysława Czerniawskiego, którzy zwalniają swoje miejsca w sejmiku, bo zostali prezydentami - Białegostoku i Łomży.

W miejsce obu włodarzy miast mandaty radnych obejmą osoby z tych samych list wyborczych, które otrzymały kolejne najwyższe wyniki w danym okręgu (po osobach, które radnymi zostały). Z listu PO będzie to Karol Pilecki, z listy lewicy - Marek Minda.

W wyborach samorządowych PO zdobyła w sejmiku województwa podlaskiego 11 mandatów, tyle samo ma Prawo i Sprawiedliwość. 5 należy do PSL, 3 do SLD.

4 lata temu radni sejmiku województwa podlaskiego nie byli w stanie wyłonić zarządu i stworzyć większości go popierającej. Sejmik z mocy prawa został rozwiązany i ogłoszone zostały ponowne wybory.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę