Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Trzeba pytać prezesa...

Zmieniając „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy” władze gminy muszą wystąpić do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej o opinię o projekcie planu w zakresie telekomunikacji. Jeśli tego nie robią uchwała jest unieważniana przez wojewodę. Przed miesiącem w ten sposób upadła odpowiednia uchwała Rady Gminy Łomża, teraz Rady Gminy Wizna.

Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji wojewody podjęta w dniu 28 października 2010 r. uchwała Rady Gminy Wizna to jest już po dniu wejścia w życie ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu usług i sieci telekomunikacyjnych. Mając na uwadze, iż ustawodawca nie wprowadził przepisów przejściowych w niniejszym zakresie, organ sporządzający projekt uchwały powinien wypełnić dyspozycję prawodawcy.   Należy zatem przyjąć, że w odniesieniu do wszystkich toczących się procedur uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy, w momencie wejścia w życie ustawy o wspieraniu usług i sieci telekomunikacyjnych, powstał obowiązek zasięgnięcia opinii Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w zakresie telekomunikacji. Pominięcie tej opinii jest istotnym naruszeniem art. 28 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. W efekcie – jak przekonują prawnicy wojewody - organ nadzoru jakim jest wojewoda musi stwierdzić nieważność takiej uchwały.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę