Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@

W powiecie łomżyńskim do trzech razy sztuka?

Po raz drugi na pierwszej sesji spotkali się dziś nowi radni powiatu łomżyńskiego. Także tym razem nie zdążyli jednak nawet złożyć ślubowania. Już na samym początku sesja ponownie został przerwana, tym razem do piątku.

Przypomnijmy po raz pierwszy rani powiatu na pierwszej sesji spotkali się w ubiegły czwartek 2 grudnia. Wówczas sesję przerwano tuż po jej otwarciu najpierw na godzinę, a powodem była pogoda, która uniemożliwiła dotarcie części nowych radnych na czas. Po godzinie okazało się, że na salę wróciło tylko sześciu nowych radnych powiatowych wobec czego przewodnicząca Izabela Cwalina zdecydowała o przerwaniu sesji do dzisiaj. Dzisiaj zaś na sali byli radni, a przewodnicząca seniorka ogłosiła kolejna przerwę tym razem do piątku 10 grudnia.
Formalnie powodu przerwy nie ma. Nieoficjalnie mówi się jednak o ciągle trwających uzgodnieniach jak podzielić władzę w radzie i w całym powiecie. Zgodnie z prawem radni na pierwszej sesji mają wybrać prezydium rady czyli przewodniczącego i jego zastępców, a już na następnej będą wybierać starostę i o to stanowisko idzie największa bitwa.
Przypomnijmy w 17 osobowej radzie powiatu są radni z czterech komitetów wyborczych. Najwięcej – 7 mandatów ma Prawo i Sprawiedliwość. Po 4 mandaty przypału w udziale komitetom Samorządy Łomżyńskie Razem i Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, a ostatnie dwa miejsca należą do założonego przez dotychczasowego starostę komitetu Powiatowa Wspólnota Samorządowa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę