Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wielka koalicja? Przewodniczący Borysewicz, zastępcy Lipski i Chrzanowski

Główne zdjęcie
Maciej Borysewicz Przewodniczący Rady Miasta Łomży

(prawie) Bez problemów, szybko i sprawnie przebiegała pierwsza sesja nowej Rady Miasta Łomża. Radni złożyli ślubowanie i wybrali prezydium Rady. Już wcześniej ustalono, że znajda się w nim przedstawiciele trzech największych opcji reprezentowanych w łomżyńskim samorządzie, a głosowanie było tylko formalnością, która potwierdziła te ustalenia. Przewodniczącym Rady został Maciej Borysewicz z PO, a jego zastępcami Zbigniew Lipski z SPŁ i Mariusz Chrzanowski z PiS.

Posiedzenie nowej Rady Miasta rozpoczęła Hanka Gałązka, która z racji wieku przewodniczyła pierwszej części obrad.
- Gratuluję państwu radnym . To wysokie wyróżnienie jakim obdarzyło nas społeczeństwo – mówiła Gałązka.
Ona też odczytała rotę przysięgi radnego: „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”, do którą później, alfabetycznie wyczytywani przez najmłodszego radnego Mariusza Chrzanowskiego,  radni dopowiadali: „Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg”.

Następnie zaprzysiężeni radni przystąpili do wyborów prezydium rady. Jedynym kandydatem na przewodniczącego był Maciej Borysewicz, którego zgłosił Zbigniew Lipski. 
- Wszyscy państwo go znacie. Aktywny radny poprzedniej kadencji – mówił Lipski przybliżając pokrótce jego życiorys zawodowy i polityczny. - Rekomenduje go radnym w imieniu trzech klubów SPŁ, PO i PiS – dodawał na koniec Lipski.
Sam Borysewicz przemawiając przed tajnym głosowaniem radnych apelował do nich aby zali mu kredyt zaufania i nie koniecznie aby patrzyli na ustalenie klubowe.
- Chciałbym aby ta Rada była Radą w prawdziwym tego słowa znaczeniu – mówił Borysewicz dodając że "chciałby ponad podziałami prowadzić ją przez całą kadencję" i że "Rada powinna współpracować z nowym prezydentem".
Przy głosowaniu niespodzianki nie było. Za powierzeniem tej funkcji Borysewiczowi głosowało 21 z 23 radnych, a dwóch kolejnych było przeciw.
Po przejęciu prowadzenia dalszej części obrad przewodniczący Borysewiecz zgłosił na swoich zastępców – zgodnie z ustaleniami klubów - Zbigniewa Lipskiego i Mariusza Chrzanowskiego. Obu też radnym wystawił laurkę prosząc radnych aby poparli te propozycje. I także w tym przypadku zaskoczeń nie było. Za ich przyjęciem głosowało po 20 radnych przy 3 głosach przeciwko.

Jedyny problem jaki wystąpił podczas pierwszej sesji nowej Rady Miasta, związany był z elektronicznym systemem do obsługi , który umożliwia m.in. elektronicznego głosowania. System ten już na samym początku odmówił posłuszeństwa więc z niego zrezygnowano.

Foto: Maciej Borysewicz Przewodniczący Rady Miasta Łomży
Foto: I sesja Rady Miasta
Foto: Radni  Hanka  Gałązka i Mariusz Chrzanowski
Foto: Janusz Sławomir Mieczkowski
Foto: Bernadeta Krynicka
Foto: Andrzej Janusz Grzymała
Foto: Bogumiła Olbryś
Foto: Wanda Mężyńska
Foto: Elżbieta Rabczyńska
Foto: Henryk Piekarski
Foto: Ireneusz Waldemar Cieślik
Foto: Witold Władysław Chludziński
Foto: Alicja Konopka
Foto: Andrzej Wojtkowski
Foto: Zbigniew Józef Lipski
Foto: Konrad Haponik
Foto: Andrzej Modzelewski
Foto: Alicja Agata Gołaszewska
Foto: Janusz Franciszek Nowakowski
Foto: Maciej Głaz
Foto: Jan Bajno
Foto: Zbigniew Prosiński
Foto: Radni Hanka Gałązka i Mariusz Chrzanowski
Foto: Hanka Gałązka
Foto: Edyta Śledziewska
Foto: Hanka Gałązka, Mariusz Chrzanowski, Witold Chludziński i Maciej Borysewicz
Foto: Jan Bajno
Foto: Głosowanie
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę