Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Czerniawski w ratuszu za tydzień?

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu Mieczysław Czerniawski obejmie fotel prezydenta Łomży. Ukazało się już Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 6 grudnia 2010 r. o zbiorczych wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze kraju, przeprowadzonych w dniu 21 listopada 2010 r. oraz w dniu 5 grudnia 2010 r. Biegnie już zatem siedmiodniowy termin jaki zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym ma przewodniczący rady na zwołanie sesji w celu złożenia przez nowo wybranego prezydenta.

Zgodnie z opinią Państwowej Komisji Wyborczej sesja, na której wójt (prezydent) złożyć ma ślubowanie, powinna zostać zwołana przez przewodniczącego rady nowej kadencji.
Tymczasem jutro o 12. w ratuszu odbędzie się I sesja Rady Miasta Łomża, którą zwołał, wobec niewywiązania się z obowiązku przez byłego przewodniczącego Wiesława Grzymałę, Komisarz Wyborczy Eugeniusz Dąbrowski. Podczas niej ma zostać wybrany przewodniczący Rady i jego zastępcy. Według nieoficjalnych informacji w prezydium mają znaleźć się przedstawiciele trzech głównych opcji  PiS, spółdzielcy (SPŁ) i PO. 

Czerniawski zacznie od bilansu otwarcia i zapowiada „działanie przy otwartej kurtynie”
- Pierwsza decyzja to jest przygotowanie bilansu otwarcie. To jest audyt, który musimy zrobić – mówi Mieczysław Czerniawski, nowo wybrany prezydent Łomży. Jak zapewnia bilans otwarcia „nie wiąże się z czystkami”, ani „nie jest szukaniem dziury w całym”, ale „jest to rzetelna ocena”.
- Pragnę to zrobić aby poinformować mieszkaniowców Łomży z czym startujemy – mówi Czerniawski.
O tej pierwszej decyzji mówił prezydent elekt podczas porannych rozmów na antenie Radia Białystok i Radia Nadzieja. Dziękował za zaufanie i apelował, do mieszkańców, radnych Rady Miasta ze wszystkich opcji, a także do kontrkandydata Lecha Kołakowskiego o współdziałanie dla dobra Łomży.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę