Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Matylda” nagrodzona

Międzynarodowe sukcesy odnieśli uczniowie Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży. W drugiej edycji Międzynarodowego Triennale Drzeworytu w Zakopanem, w kategorii wiekowej 16-18 lat, pierwszą nagrodę zdobyła Julia Niewiadomska, a wyróżnienia jej trzy koleżanki.

Zakopiańskie Triennale Drzeworytu to impreza prestiżowa wśród konkursów z uwagi na rodzaj techniki graficznej, ale także na to, że konkurs odbywa się raz na trzy lata, a patronat nad nim sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku w konkursie brały udział szkoły plastyczne z Polski i 11 innych państw w tym z: Bośni i Hercegowiny, Czech, Estonii, Indii, Kazachstanu, Litwy, Rosji, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Węgier.
Spośród 520 prac nadesłanych na konkurs, Jury - profesorowie, artyści graficy Akademii Warszawskiej i Krakowskiej wyłonili najlepszych. W kategorii wiekowej 16-18 lat przyznano 10 nagród i tu wyróżnione zostały uczennice łomżyńskiej szkoły
Pierwszą nagrodę za pracę pt: „Matylda” zdobyła Julia Niewiadomska z klasy II. Wyróżnienie za pracę pt: „Czas” jej klasowa koleżanka Joanna Boryszewska, a wyróżnienia honorowe: Wioleta Zarzecka z klasy III za pracę pt: „Las” oraz Patrycja Grabowska z klasy II za pracę pt: „Błękitna otchłań”. Wszystkie nagrodzone uczennice zostały przygotowane przez nauczyciela technik graficznych mgr Katarzynę Swoińską. 
Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas otwarcia wystawy pokonkursowej w dniu 15 grudnia 2010 r. o godz. 16.00 w Szkolnej Galerii „Strug” Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę