Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Mniej wyborów...

Nie w 10, a w 9 miastach i gminach dawnego województwa łomżyńskiego w niedzielę odbędzie się druga tura wyborów szefów samorządów. W Rajgrodzie dogrywka wyborcza została przesunięta o dwa tygodnie ze względu na wycofanie się jednego z kandydatów, który przeszedł do finału. - Wczoraj o godz. 11.16 do Miejskiej Komisji Wyborczej w Rajgrodzie wpłynęło oświadczenia pana Zygmunta Dziądziaka o wycofaniu się z wyborów. W taki wypadku zgodnie z prawem Komisja orzekła, że jego miejsce w II turze wyborów zajmie kolejny kandydat pod względem liczby zdobytych głosów, a wybory odbędą się 19 grudnia – mówi Jerzy Dołęgowski dyrektor łomżyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Miejsce Dziądziaka, który w pierwszej turze walki o fotel burmistrza Rajgrodu zdobył 34,75%  głosów poparcia zajmie Stanisław Rydzewski (18,7%). To on 19 grudnia zmierzy się Czesławem Karpińskim, którego 21 listopada  poparło 44% głosujących mieszkańców gminy Rajgród.

W niedzielę 5 grudnia dogrywki wyborcze odbędą się zatem w 9 naszych samorządach. W Łomży w dogrywce wyborczej o fotel prezydenta miasta spotkają się Mieczysław Czerniawski (SLD) i Lech Antoni Kołakowski (PiS) i Grajewie w rywalizacji o funkcje burmistrza pozostali dotychczasowy burmistrz Krzysztof Waszkiewicz i Adam Kiełczewski.
W Jedwabnem o fotel burmistrza walczą jeszcze dotychczasowy burmistrz Krzysztof Ryszard Moenke i poprzedni burmistrz Michał Chajewski. W gminie Łomża w dogrywce wyborczej spotkają się dotychczasowy wójt Jacek Albin Nowakowski i Adam Marek Frączek. W Piątnicy dotychczasowemu wójtowi Edwardowi Ładzie do wygrania w pierwszej turze zabrakło tylko 0,13% głosów i w dogrywce jego kontrkandydatem będzie Adam Krzysztof Sowa.
W Przytułach Krzysztof Jan Polkowski zmierzy się z Rafałem Demby. W  Radziłowie Krzysztof Milewski będzie rywalizował z Robertem Ziemkiewiczem. W Śniadowie, gdzie o fortel wójta rywalizowało aż 9 kandydatów do wyborczego finału przeszli Rafał  Pstrągowski i Andrzej Zaremba, natomiast w gminie Wysokie Mazowieckie Krzysztof Krajewski zmierzy się z Leszkiem Gruchałą.

Przypomnijmy w piątek o północy na ternie tych samorządów rozpoczyna się cisza wyborcza. nie będzie można prowadzić czynnej agitacji wyborczej, tzn. organizować pochodów, manifestacji, rozdawać wyborcom ulotek, rozwieszać plakatów, nawoływać do głosowania na poszczególnych kandydatów. Cisza wyborcza obowiązuje również w Internecie. Naruszenie ciszy wyborczej ponosi za sobą konsekwencje finansowe. Kara za czynną agitację wynosi 5 tys. zł, za publikację sondaży od 500 tys. zł do 1 mln zł.  

Głosowanie w niedzielę, tak jak dwa tygodnie temu, będzie trwało od godziny 8.00 do 22.00. czynne będą te same lokale wyborcze, a w obwodowych komisjach wyborczych zasiądą ci sami ludzie co w pierwszej turze wyborów.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę