Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Ataku zimy ciąg dalszy...

Kierowcy jeżdżący po ulicach Łomży i drogach regionie w dalszym ciągu muszą mieć się na baczności. Nawet na najważniejszych trasach – drogach krajowych i wojewódzkich - jest błoto pośniegowe, zajeżdżony śnieg, a sytuacje utrudnia jeszcze wiatr powoduje tworzenie się języków śnieżnych. Na pozostałych drogach za zwyczaj jest jeszcze gorzej i w wielu przypadkach drogi te bardziej przypominają tory saneczkarskie niż przystosowane dla samochodów jezdnie. Tymczasem synoptycy nie maja dobrych wieści. Atak zimy się nie kończy.

Dziś w regionie ma być trochę cieplej niż w ostatnich dniach. Temperatura maksymalna od -6°C do -3°C. Wiatr początkowo słaby zmienny, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego, ze wschodu. W godzinach popołudniowych na południu województwa opady śniegu. W nocy opady śniegu mają dotrzeć także do Łomża, a spodziewany przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 10 do 15 cm. Temperatura minimalna od -11°C do -9°C.  W sobotę przez cały dzień pochmurno z temperaturą podobną do tej z nocy. Cieplej ma się zrobić dopiero w niedziele po południu i w nocy z niedzieli na poniedziałek, przy czym wtedy znowu ma padać śnieg.

Tymczasem jak przyznaje Arkadiusz Kułaga, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które zajmuje się m.in. odśnieżaniem miasta jeśli po niedzieli nie przyjdzie kilkudniowa odwilż, a w dalszym ciągu będą utrzymywały się opady śniegu nowy prezydent miasta będzie musiał podjąć decyzje o rozpoczęciu wywożenia śniegu przynajmniej ze starej części miasta.
- Sytuacja ze śniegiem zaczyna przypominać tę z ubiegłej zimy, przy czym wówczas ten dylemat mieliśmy w drugiej połowie stycznia i w lutym, a teraz tak naprawdę kalendarzowo mamy jeszcze jesień – mówi Kułaga.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę