Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: komitety i wyborcy złożyli 5 wyborczych protestów

Pięć wniosków kwestionujących wyniki pierwszej tury wyborów samorządowych wpłynęło do Sądu Okręgowego w Łomży. Dotyczą one trzech gmin - trzy wnioski ze Stawisk dotyczą tego samego obwodu wyborczego, jeden jest z gminy Szumowo i jeden - z miasta Grajewo - złożył komitet wyborczy.

Wnioskodawca z gminy Szumowo zwraca uwagę, że jego ważny głos nie znalazł się w protokole sporządzonym przez komisję w obwodzie, w którym głosował. Trzy osoby ze Stawisk zarzucają członkom swojej komisji zbyt szybkie i pobieżne zliczenie wyników, co mogło mieć wpływ na ich wyniki i wnioskują o ich sprawdzenie, natomiast jeden z komitetów wyborczych z Grajewa podejrzewa, że wyniki wyborów w mieście zostały sfałszowane, zaś głosy wyborców były kupowane. Ich oczekiwania są najbardziej radykalne - członkowie tego komitetu wnioskują o unieważnienie całych wyborów w mieście i ponowne ich przeprowadzenie.
Na rozpatrzenie wszystkich protestów wyborczych sąd ma 30 dni.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę