Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Zawieszone śledztwo w sprawie ŁKS-u

Prokurator Małgorzata Kosiorek - Soboń z Prokuratury Rejonowej w Łomży zawiesiła postępowanie w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w Łomżyńskim Klubie Sportowy. Powodem zawieszenia – jak tłumaczy pani prokurator – jest oczekiwanie na przeprowadzenie przez Urząd Kontroli Skarbowej w Białymstoku kontroli podatkowej w klubie.

Przypomnijmy łomżyńska prokuratura od kilku miesięcy wyjaśnia m.in. wątek dotyczący wyrządzenia znacznej szkody majątkowej stowarzyszeniu Łomżyński Klub Sportowy przez władze zarządzające klubem w latach 2007 - 2008. Śledztwo jest w sprawie, a to oznacza, że nikomu nie przedstawiono żadnych zarzutów.
Jak podaje prokurator  Małgorzata Kosiorek – Soboń już kilka miesięcy temu zostało zlecone białostockiemu UKS-owi przeprowadzenie w klubie kontroli podatkowej, jednak do tej pory nie można jej podjąć bo w klubie nie ma prawomocnych władz. Po rezygnacji w wakacje ostatniego zarządu klubu i w związku z barkiem nowych chętnych do zajęcia miejsca we władzach ŁKS, stowarzyszenie de facto zaprzestało prowadzenia jakiejkolwiek działalności. Do tej pory nie powołano także kuratora, który formalnie przejąłby rolę władz klubu, co umożliwiłoby także przeprowadzenie zleconej przez prokuraturę kontroli podatkowej.
- 30 listopada nasze śledztwo zostało zawieszone do czasu otrzymania wyników kontroli z Urzędu Kontroli Skarbowej – mówi prokurator Małgorzata Kosiorek – Soboń. 

Przypomnijmy po liczącym ponad 80 lat tradycji Łomżyńskim Klubie Sportowym pozostały gigantyczne – sięgające setek tysięcy złotych – długi. Prokuraturę o ewentualnych nieprawidłowościach w klubie poinformował Urząd Skarbowy, który usiłuje odzyskać należne skarbowi państwa, a nieopłacane przez ówczesne władze klubu, podatki.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę