Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Tragiczny efekt ataku zimy

Cztery osoby zamarzły minionej doby na terenie województwa podlaskiego. Najmłodszy z nich miał 42 lata najstarszy 86. Okoliczności ich śmierci wyjaśniają policjanci, którzy po raz kolejny apelują o zgłaszanie im miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu i śmierć.

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku wczoraj po południu policjanci z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej otrzymali informację, że na posesji w jednej ze wsi gminy Suchowola ujawniono zwłoki mężczyzny. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia stwierdził, że 70-latek zmarł w wyniku wychłodzenia. W podobnej porze mundurowi z Bielska Podlaskiego otrzymali informację, o znalezieniu zwłok mężczyzny w rejonie rzeki we wsi Deniski. Okazało się, że przyczyną śmierci 86-latka było także zamarznięcie. Około godziny 4:00 policjanci z Suwałk dowiedzieli się o zgonie 57-letniej mieszkanki gminy Filipów. Tu z kolei wstępnie ustalono, że denatka wcześniej najprawdopodobniej spożywała alkohol. W nocy wracała do domu. Kobiecie zabrakło kilkudziesięciu metrów. Dzisiaj około godziny 9:00 dyżurnego sejneńskiej policji powiadomiono o zwłokach mężczyzny znalezionych w nieogrzewanym budynku. 42-latek najprawdopodobniej także zmarł na skutek wyziębienia organizmu.
Przypomnijmy dzień wcześniej policjanci informowali, że od ataku zimy w województwie podlaskim odnotowano dwa zamarznięcia, a przez całą poprzednią zimę w wyniku wychłodzenia organizmu w województwie zmarło 20 osób.

W Łomży noclegownię dla bezdomnych i ogrzewalnię dla bezdomnych w budynku przy ul. Dwornej 24 A (tel. 862162112) prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Noclegownia czynna jest w godzinach 15-9, a ogrzewalnia w godz. 15-10.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę