Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Przerwane pierwsze sesje w powiecie i województwie

Główne zdjęcie
Mieczysław Czerniawski składa ślubowanie na radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego (fot. wrotapodlasia.pl)

Dziś na pierwszych sesjach zebrali się nowi radni powiatu łomżyńskiego i sejmiku województwa podlaskiego. Niestety ani w powiecie, ani w sejmiku nie udało się zrealizować pełnego planowanego porządku obrad. W powiecie sesję przerwano tuż po jej otwarciu najpierw na godzinę, a po niej do 8 grudnia. W Sejmiku poszło trochę dalej. Sesję przerwano po ślubowaniach nowych radnych, a przed wyborami przewodniczącego. Według nieoficjalnych informacji w województwie PO i PSL wciąż nie doszły do porozumienia w sprawie koalicji.

W powiecie powodem pierwszego przerwania była pogoda, która uniemożliwiła dotarcie części nowych radnych na czas. Po godzinie okazało się, że na salę wróciło tylko sześciu nowych radnych powiatowych wobec czego przewodnicząca Izabela Cwalina zdecydowała o przerwaniu sesji do 8 grudnia.
Jednym z argumentów za odłożeniem posiedzenia był także fakt, że trzech nowych radnych powiatu - Jacek Albin Nowakowski, Adam Krzysztof Sowa i Michał Chajewski - w dalszym ciągu walczy o fotele wójtów lub burmistrzów. Jeśli by wygrali ich miejsce w radzie powinni zająć kolejni z list ich komitetów wyborczych.

W Sejmiku udało się zrealizować dwa z ośmiu planowanych na dziś punktów programu. Nowi radni województwa odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. W tej grupie był także Mieczysław Czerniawski, który rywalizuje jeszcze o fotel prezydenta Łomży.
Po tym punkcie radny Jacek Piorunek z Platformy Obywatelskiej  złożył wniosek formalny o odroczenie dalszych obrad do 9 grudnia do godz. 15. Wniosek ten poparło 15 radnych przy 11 głosach przeciw.

Przypomnijmy w 30-osobowym sejmiku województwa podlaskiego PO i PiS mają po 11 mandatów, PSL - 5, zaś pozostałe 3 - SLD.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę