Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Pieniądze popłyną na konta rolników

Dziś ARiMR rozpocznie wypłatę dopłat bezpośrednich za 2010 r. Otrzyma ją około 1,375 miliona rolników w Polsce. Z tej liczby już ponad 850 tysięcy rolników, czyli blisko dwie trzecie, otrzymało już decyzję o przyznaniu takich dopłat, i oni w pierwszej kolejności otrzymają należne im pieniądze. W ciągu dwóch pierwszych dni Agencja planuje przekazanie na konta bankowe rolników około 2 miliardów złotych.

Łączna kwota przeznaczona na dopłaty bezpośrednie w Polsce za 2010 r. wynosi prawie 13 miliardów złotych. Suma tegorocznych wypłat dopłat bezpośrednich będzie jednak wyższa niż ubiegłorocznych bo zgodnie z porozumieniem akcesyjnym wzrośnie ona o 10% i po raz pierwszy dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników osiągną poziom 100% wysokości dopłat obowiązujących w państwach tzw. starej 15 UE.

Obowiązujące stawki najważniejszych płatności bezpośrednich w roku 2010
Jednolita płatność obszarowa (JPO) 562,09 zł/ha
Uzupełniająca krajowa płatność bezpośrednia do powierzchni upraw podstawowych (UPO) 327,28 zł/ha
Płatność do powierzchni upraw roślin przeznaczonych na paszę, uprawianych na trwałych użytkach zielonych (płatności zwierzęce)  439,03 zł/ha


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę