Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

XVIII Giełda Piosenki 2010 - Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Bezapelacyjną zwyciężczynią XVIII Giełdy Piosenki okazała się Aleksandra Ejsmont. Uczennica Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży triumfowała w dwóch kategoriach: piosenki angielskiej i gimnazjalnej, pokonując ponad 30 konkurentów. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, o czym świadczy liczba wyróżnień i nagród.

W zorganizowanej po raz osiemnasty przez Regionalny Ośrodek Kultury, przy współudziale Fundacji Narwiańskiej i Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Giełdzie Piosenki  wzięło udział 70 uczestników. Startowali w trzech grupach wiekowych i oddzielnej kategorii – piosenki angielskiej. Jury, obradujące w składzie: Mirosław Dziewa, Dorota Rypina, Remigiusz Pawelczyk oraz oceniający poprawność językową wykonań piosenek anglojęzycznych Radosław Brzeziński miało bardzo trudne zadanie. „Poziom był zdecydowanie wyższy, niż w roku ubiegłym, ocenia przewodniczący jury, Mirosław Dziewa. Z nagrodą za pierwsze miejsce dla Oli Ejsmont chyba nie było żadnych wątpliwości, zresztą słyszałem już gratulacje co do tego wyboru. Pozostałe nagrody zawsze mogą być dyskusyjne, ale ważne jest to, że nie było chyba takiego wykonania, którego uczestnik Giełdy mógł się powstydzić. W kategorii gimnazjalnej zawsze było najmniej kandydatów, w tym roku było przeciwnie, a wykonania były bardzo dobre. Gdyby było to możliwe, wyróżnilibyśmy znacznie więcej osób”. Z powodu znacznej liczby uczestników przesłuchania konkursowe trwały dość długo, wydaje się jednak, że cel imprezy: promowanie utalentowanej młodzieży, i zdobywanie  przez nią nowych doświadczeń, został osiągnięty. Podkreśla to dyrektor ROK, Jarosław Cholewicki: „Mieliśmy 70 uczestników w czterech kategoriach, czyli prawie dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Dzieci uczestniczyły wcześniej w kwalifikacjach gminnych, była więc pewna selekcja. Zresztą dzieci z terenu nie są wcale gorsze – w pierwszej kategorii drugą nagrodę zdobyła dziewczynka ze Zbójnej”. Dyrektor zauważa też inny, niezwykle ważny aspekt Giełdy: „Chcemy dać taką samą szansę dzieciom z małych miejscowości, w których są utrudnione szanse na uczenie się warsztatu. Czasem są to  dla tych dzieciaków pierwsze występy na profesjonalnej scenie”. Większość uczestników konkursu zaprezentowała się w czasie swych występów bardzo dobrze, nie tylko pod względem wokalnym, ale i ruchu scenicznego, czy tańca. W repertuarze polskojęzycznym  dobór utworów był bardzo urozmaicony – była to prawdziwa rewia przebojów minionych 50 lat. Równie ciekawe propozycje przedstawili uczestnicy kategorii piosenki angielskiej, którzy sięgnęli po przeboje, między innymi, Extreme, Elvisa Presleya, Alannah Myles czy The Doors. Zwyciężczyni Aleksandra Ejsmont wykonała „Don’t Know Why” Norah Jones  i wielki przebój Ewy Demarczyk, „Karuzela z madonnami”. 
„Uważam, że poziom uczestników we wszystkich kategoriach wiekowych był bardzo wysoki - podsumowuje imprezę jej kierownik artystyczny, Marek Żemek. Jestem troszeczkę zmęczony, ale to jest takie zmęczenie, które cieszy, bo wystąpiło dużo dzieci i młodzieży, na dobrym poziomie, tak więc jestem zadowolony. Giełda rozwija się coraz bardziej, jej poziom jest coraz wyższy, co cieszy”.
Wojciech Chamryk
Fot. Elżbieta Piasecka Chamryk
Wyniki:

Kategoria piosenki angielskiej:
Wyróżnienie: Przemysław Przestrzelski -  PG 8
I  miejsce: Aleksandra Ejsmont – PG 6

Kategoria klas I – III:
Wyróżnienia:
Maria Pardo – MDK –DŚT 
Izabela Modzelewska – MDK - DŚT
Patrycja Gontarz – GOK Zbójna
III miejsce:
Urszula Sulkowska – MDK- DŚT
Jakub Krasowski – MDK - DŚT
II miejsce:
Katarzyna Walczyk – GOK Zbójna
I miejsce:
Zofia Borkowska – SP 10

Kategoria klas IV – VI:
Wyróżnienia:
Marlena Pieńkowska – SP Dobrzyjałowo
Joanna Dłużniewska – SP 10
Karolina Andruk – SP 9
Marlena Załęcka – SP 9
Dawid Dąbrowski – SP 7
III miejsce:
Magdalena Cwalina – ZSSP Piątnica
II miejsce:
Sylwia Plona – SP 9
I miejsce:
Magdalena Samordak – SP 10

Kategoria gimnazja:
Wyróżnienia:
Anita Czarnecka – PG 8
Paulina Zdrodowska – MDK - DŚT
Przemysław Przestrzelski – PG 8
Przemysław Bazydło – PG 2
III miejsce:
Katarzyna Górska – PG 1
Magdalena Kocoń – Gimnazjum Katolickie
II miejsce:
Katarzyna Domalewska – Gimnazjum Katolickie
I miejsce:
Aleksandra Ejsmont – PG 6

210618123923.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę