Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Udany rok lekkoatletów Prefbetu

Główne zdjęcie
Prezes klubu ze sponsorami. Od lewej: A. Korytkowski, Krzysztof Piszczatowski, Roman Szmyt, Jerzy Michalak, Antoni Chojnowski.

25 listopada 2010 r. w Wyższej Szkole Agrobiznesu odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu lekkoatletycznego w klubie „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA, w którym wzięło udział ok. 150 osób (sponsorów, burmistrzów, wójtów, nauczycieli, dyrektorów, współpracowników oraz trenerów i zawodników klubu). W 11 kategoriach rozdano 157 pucharów i statuetek.

Ciekawsze wydarzenia 2010
- halowe Mistrzostwa Polski JMł. srebrny medal Katarzyny Smakowskiej (ciekawostka od 8 lat nieprzerwanie z hali przywozimy medale)
- Mistrzostwa Polski Jun. mł. w biegach przełajowych Katarzyna Smakowska zdobył pierwszy medal w historii ziemi łomżyńskiej w biegach przełajowych
- nasi młodzicy wygrywają mistrzostwa makroregionu podlasko – lubelskiego w biegach przełajowych, a ich wynik 33pkt. daje im 2 miejsce w Polsce
- 1 maja w Bydgoszczy w swoim pierwszym starcie w sezonie Sebastian Dobkowski (rzut młotem) i Katarzyna Smakowska na 2000m z przeszkodami uzyskują minimum na Europejskie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich do lat 18, które odbyły się w Moskwie. Już w Moskwie Kasia zajmuje 13 miejsce a Sebastian wygrywa zawody i z 2-gim wynikiem na Świecie 77,73 awansuje na Światowe Igrzyska, które zostają rozegrane w Singapurze
- Anna Jesień startuje w zawodach cyklu Diamentowej Ligii  w Szanghaju, gdzie zajmuje 3 miejsce i uzyskuje awans na Mistrzostwa Europy do Barcelony, a w Rzymie jest 6-ta, ale uzyskuje swój najlepszy wynik w bieżącym sezonie.
- Ania startuje również w klubowym pucharze Europy na 400m i 400ppł i 4x400m w Vila Real (Portugalia), gdzie zajmuje dwa 2-gie miejsce, a w sztafecie 3 lokatę.
- kolejny start Ani to Drużynowy Puchar Europy w Bergen (Norwegi) - 4 miejsce 400ppł.
- Marcin Makowski podczas finału Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie zwycięża w tej imprezie uzyskują w piłeczce palantowej 95,5m (to jest rekord Europy 13-to latków). Za tydzień również w Warszawie podczas meczu Polska – Litwa – Ukraina- Łotwa – Estonia – Słowacja – Węgry Marcin jeszcze raz poprawia swój rekord i uzyskuje 99m.
- koniec czerwca to brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w Białymstoku Żanety Lenczewskiej w rzucie oszczepem
- Mistrzostwa Polski Seniorów w Bielsko – Białej (radość, smutek i znów radość)  Joanna Fiodorow zdobywa brązowy medal w rzucie młotem, naszą radość zakłóca jak się okazuje poważna kontuzja naszej 100% faworytki  do złotego medalu Anny Jesień. Jakub Wiśniewski, który przeżywa drugą młodość niespodziewanie zdobywa brązowy medal w biegu na 3000m z przeszkodami
- na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w Zielonej Górze zdobywamy 3 medale: złoto, srebro i brąz. Sebastian Dobkowski potwierdza swój prymat w kraju i zdobywa złoty medal. Ewelina Lubiejewska uzyskując drugi wynik w historii Polskiej Lekkiej atletyki w biegu na 2000m z przeszkodami osiąga v-ce mistrzostwo Polski, a na tym samym dystansie Katarzyna Smakowska zdobywa w tym sezonie swój 3 medal (tym razem brązowy).
- Młodzieżowe Mistrzostwa Polski rozgrywane w Krakowie przyniosły nam dwa tytuły mistrzowskie „planowy” Joanny Fiodorow i sensacyjny sztafety 4x400m chłopców biegających w składzie: Łukasz Nabiałek, Daniel Chyliński, Grzegorz Kakareko i Marcin Leonik.
- Początek września to start w Lidze Seniorów daje nam 4 miejsce co po dodaniu Ekstraklasy lokuje nas na 16-tym miejscu w Polsce.
- Następnie podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików w Zamościu zajmujemy drugie miejsce zdobywając 73pkt. co daje nam drugie miejsce w tej kategorii w Polsce. Za 2 tyg. w Mistrzostwach Polski Młodzików (Toruń) Beata Trzonkowska w rzucie dyskiem, zdobywa dla nas 11 medal w tym sezonie, a Tomasz Olszewski jest   4-ty na 300m (do medalu braknie mu 0,04sek.) i 5 na 100m. 

Statystyki i ciekawostki 2010
- rekord ziemi łomżyńskie w zdobytych punktach 299,63pkt. – poprzedni 268,13pkt również PREFBET
- 11 medali Mistrzostw Polski zdobytych we wszystkich kategoriach wiekowych
- 6 reprezentantów kraju
- Smakowska Katarzyna zdobyła 3 medale w trzech różnych konkurencjach (na 2000m w hali, 3000m przełaje i na stadionie 2000prz.)
- Daniel Chyliński zdobywając złoto w sztafecie dokonał fajnej sprawy jest jedynym zawodnikiem w lekkiej atletyki w historii ziemi łomżyńskiej, który zdobył medale we wszystkich kategoriach od młodzika do młodzieżowca, jeszcze tylko brakuje mu medalu ostatniej kategorii tj. Seniorów, ale na to mamy teraz dużo czasu.
- klub liczy ok. 140 zawodników, którymi opiekuje się 12 trenerów.
11 rekordów województwa uzyskanych w 2010 przez zawodników PREFBETU
Bączek Kamil – Szkoła Podstawowa, bieg na 1000m – 2.46,86
Makowski Marcin – rekord województwa Szkół Podstawowych w rzucie piłeczką palantową. Wynik Marcina 99m to również rekord Europy 13-to latków
Agnieszka Godlewska – rekord w kategorii gimnazjów, chód sportowy 3km – 17.06,14
Sebastian Dobkowski - junior młodszy w rzucie młotem 5kg osiągnął  77,73cm to drugi w tym roku wynik na świecie. 
Ewelina Lubiejewska – juniorka młodsza, rekordy na czterech dystansach:
1500m z przeszkodami – 4.59,57
2000m z przeszkodami – 6.54,16
3000m – 9.51,71
5000m – 18.37,76
Justyna Korytkowska – seniorka, 2000m z przeszkodami 6.49,23
Jakub Wiśniewski – senior, 3000m z przeszkodami 8.35,05
Anna Jesień:
seniorka, 400m - 52.53
400ppł – 54.96

Medaliści Mistrzostw Polski
Beata Trzonkowska – brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w rzucie dyskiem 
Ewelina Lubiejewska – v-ce mistrzyni Polski juniorów młodszych w biegu na 2000m z przeszkodami
Sebastian Dobkowski – mistrz Polski juniorów młodszych w rzucie młotem
Katarzyna Smakowska
halowa v-ce mistrzyni Polski juniorów mł. na 2000m
brązowa medalistka przełajowych Mistrzostw Polski jun. mł. na 3000m
brązowa medalistka Mistrzostw Polski jun. mł. na 2000m z przeszkodami

Żaneta Lenczewska – zdobyła brązowy medal w rzucie oszczepem w kat. juniorów
Mistrzowie Polski Młodzieżowców w sztafecie 4x400m: Łukasz Nabiałek, Daniel Chyliński, Grzegorz Kakareko, Marcin Leonik.
Joanna Fiodorow - Mistrzyni Polski Młodzieżowców w rzucie młotem
Joanna Fiodorow – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorów w rzucie młotem
Jakub Wiśniewski – brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów na 3000m z przeszkodami


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę