Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Białostockie Przedsiębiorstwo Usług Socjalnych sprzedane

Kupiła je warszawska spółka PUHIT - właściciel sieci hoteli w całej Polsce. W skład majątku Białostockiego Przedsiębiorstwa Usług Socjalnych wchodzą dwa zajazdy i dwa budynki usługowe w Białymstoku, zajazd Zacisze przy ul. Wesołej w Łomży oraz sanatorium "Budowlani" w Augustowie. Białostocka firma zatrudnia około 90 pracowników, którzy dostaną 15% udziałów w przedsiębiorstwie. Pozostałe 85% należy już bowiem do nowego właściciela.

Ministerstwo Skarbu sprzedało białostocką firmę w ramach programu prywatyzacyjnego, zakładającego sprzedaż ponad 800 spółek należących do państwa. "Nie ma potrzeby, aby Skarb Państwa prowadził takie spółki" - uważa rzecznik Ministerstwa Skarbu Maciej Wewiór. "Prywatni inwestorzy mają lepszy dostęp do gotówki. Sprzedaż spółek prywatnym inwestorom stawia je w lepszej pozycji" - tłumaczy.

Kondycja inwestorów - w ocenie rzecznika - jest dobra.

Na razie nie wiadomo jakie plany wiąże on z Białostockim Przedsiębiorstwem Usług Socjalnych. Członkowie zarządu warszawskiej spółki PUHIT nie udzielają żadnych informacji na ten temat.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę