Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

MLEKOVITA – najlepsza spółdzielnia i największy eksporter

Tytuł Najlepszej Spółdzielni Mleczarskiej w kraju i Największego Eksportera zdobyła Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA z Wysokiego Mazowieckiego na rozpoczętych dziś w Warszawie branżowych Targach Mleko-Expo 2004. SM MLEKOVITA zajęła pierwsze miejsce w ogłoszonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Rankingu 10 Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich w Polsce. W nagrodę SM MLEKOVITA otrzymała puchar Prezesa ARiMR.


- O zwycięstwie MLEKOVITY zadecydowały doskonałe wyniki działalności, najwyższa jakość i standardy produkcji i dobre zarządzanie – powiedział Edward Adamiec, wiceprezes ARiMR podczas uroczystości wręczania pucharu.
Drugim prestiżowym wyróżnieniem, jakie zdobyła SM MLEKOVITA podczas Mleko-Expo 2004 jest pierwsze miejsce w prowadzonym przez Agencję Rynku Rolnego Rankingu 10 Największych Eksporterów artykułów mleczarskich. Zwycięską MLEKOVITĘ pucharem nagrodził prezes ARR.
- To wyróżnienie to ukoronowanie działań menedżmentu MLEKOVITY w przygotowywaniu Spółdzielni do działań na trudnych rynkach zagranicznych – powiedział Romad Wenerski, prezes Agencji Rynku Rolnego. – MLEKOVITA to wiodący eksporter artykułów mleczarskich, który potrafił zająć znaczące miejsce nie tylko na rynku unijnym, ale i światowym. Doskonale wykorzystuje także wszystkie dostępne na rynku instrumenty, aby osiągać dobre wyniki.
- Otrzymane dziś wyróżnienia potwierdzają, że obrana przez nas strategia rozwoju jest właściwa, a nasze wyroby znajdują uznanie zarówno w opinii konsumentów, jak i ekspertów – powiedział Dariusz Sapiński, prezes Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA.
SM MLEKOVITA z Wysokiego Mazowieckiego jest krajowym liderem w produkcji mleczarskiej. Holding MLEKOVITA tworzy obecnie 11 zakładów zajmujących się przetwórstwem i dystrybucją wyrobów mleczarskich: macierzysty w Wysokiem Mazowieckiem, A także w Bielsku Podlaskim, Morągu, Pieniężnie, Chrzanowie, Kluczborku, Zakopanem, Zakliczynie, Kowalewie Pomorskim, Zgorzelcu i Strzelinie.
Z roku na rok firma osiąga coraz lepsze wyniki. W roku 2003 przerób mleka wyniósł 530 mln litrów, co dało MLEKOVICIE pierwsze miejsce w kraju. Przychody MLEKOVITY w 2003 r. wyniosły 811 mln zł, a zysk netto 12 mln zł. Ponad 1/3 produkcji trafia na eksport, m.in. do UE, USA czy Japonii. Wartość eksportu netto za 2003 r. wyniosła 201 mln zł. Obecnie Spółdzielnia zatrudnia ponad 1350 pracowników.
MLEKOVITA produkuje zgodnie w wymogami ISO 9001 i ISO 14001 oraz systemem HACCP.
MLEKOVITA produkuje obecnie ponad 200 wyrobów, w tym m.in. mleko UHT w różnych opakowaniach, kilkanaście gatunków serów żółtych, topionych i homogenizowanych, twarożków, miksów maślanych, masła, margaryny, śmietany, jogurtów, kefirów i maślanek. MLEKOVITA jest także jedynym w Polsce producentem bezwodnego tłuszczu mlecznego oraz serów typu Feta w kartoniku, jak również jedynym na Podlasiu producentem lodów na skale przemysłową. Marka „MLEKOVITA” jest najdroższą marką na Podlasiu.
Tegoroczne Targi Mleko-Expo odbywają się już po raz 13. i potrwają do 10 listopada. Organizatorem imprezy jest Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Na targach prezentowane są wyroby mleczarskie, maszyny, urządzenia i opakowania dla przemysłu mleczarskiego. Patronat nad Mleko-Expo sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę