Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Kolejni wykreśleni z komisji wyborczych

Miejska Komisja Wyborcza w Łomży podjęła uchwały o skreśleniu kolejnych dwóch osób ze składów obwodowych komisji wyborczych, które w niedziele będą przeprowadzały wybory samorządowe. Powodem skreślenia jest pokrewieństwo członków komisji z kandydatami ubiegającymi się o mandat w okręgach wyborczych na terenie których znajdowały się te obwody do głosowania. Przypomnijmy we wtorek MKW wykreśliła już troje członków obwodowych komisji wyborczych.

Tym razem zostali wykreśleni: Marianna Filipkowska z OKW nr 10, bo jest spokrewniona z Adamem Filipkowskim, który kandyduje na radnego Rady Miasta Łomża w okręgu nr 2, oraz Bogumiła Rybicka z OKW nr 26, po jest spokrewniona z Czesławem Rybickim, kandydatem do Sejmiku Województwa Podlaskiego w okręgu obejmującym Łomżę i powiaty łomżyński, kolneński i grajewski.       

Przypomnijmy zasiadanie osoby spokrewnionej z kandydatem na radnego w obwodowej komisji wyborczej, która ma m.in. przeliczać głosy oddawane przez mieszkańców, jest niezgodna z prawem i mogłaby być podstawą nawet do unieważnienia wyborów.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę