Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Śmiertelne potrącenie pod Zambrowem

70-letni mężczyzna zginął po potrąceniu przez Tira. Do wypadku doszło nocą na krajowej „ósemce” w okolicach miejscowości Żabikowo pod Zambrowem. Jak informuje sierż. Marek Skutnik z zespołu prasowego KWP w Białymstoku mężczyzna szedł prawym poboczem drogi gdy nagle uderzyła w niego ciężarówka jadąca w kierunku Warszawy.

Do wypadku doszło około 3.25. Potrącony 70-latek zginął na miejscu. Tirem, który uderzył w mężczyznę kierował 25-letni Litwin. Jak podają policjanci był trzeźwy.

Policjanci apelują do kierowców i pieszych o szczególną ostrożność. O tej porze roku, przy szybko zapadającym zmroku i zamgleniach, widoczność może być bardzo ograniczona. Źle widoczni piesi i nieoświetleni rowerzyści są szczególnie narażeni na potrącenia przez innych uczestników ruchu. Dlatego policjanci apelują o używanie nie tylko przez dzieci, ale także dorosłych odblasków, które poprawiają ich bezpieczeństwo, a nawet mogą uratować życie.
- Jeżeli pieszy jest ubrany na czarno i nie posiadaj na sobie żadnych elementów odblaskowych to kierujący pojazdem ma szansę zauważyć go na około 30 metrów przed maską swojego samochodu. Ominięcie lub zatrzymanie bezpieczne pojazdu jest niemożliwe – mówi sierż. Marek Skutnik.
Jeśli pieszy lub rowerzysta posiadają na sobie gadżety odblaskowe pozwala to kierującemu na zauważenie ich w światłach mijania samochodu już z odległości 130-150 metrów.
Policjanci przypominają też, że dzieci w wieku do 15 lat poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek używania emblematów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę