Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Wojewoda unieważnił uchwałę, bo nie zapytali Prezesa

Przyjęta 8 października przez Rade Gminy Łomża uchwala w sprawie zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Łomży” została unieważniona przez wojewodę podlaskiego. Jak argumentują prawnicy wojewody w przedłożonej przez gminę dokumentacji planistycznej brak jest dowodu wystąpienia przez wójta do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej o opinię o projekcie przedmiotowego planu w zakresie telekomunikacji.

Taki wymóg nałożyła na samorządowców ustawa z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu usług i sieci telekomunikacyjnych, która obowiązuje od dnia 17 lipca 2010 r.  
- Mając na uwadze, iż ustawodawca nie wprowadził przepisów przejściowych w niniejszym zakresie, organ sporządzający projekt uchwały powinien wypełnić dyspozycję prawodawcy – napisała w uzasadnieniu do decyzji o stwierdzeniu nieważności uchwały Lidia Stupak
dyrektor Wydziału Nadzoru i Kontroli PUW.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę