Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Pobiegli w rocznicę odzyskania niepodległości

Po raz kolejny łomżyńscy długodystansowcy biegiem uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Białymstoku w jubileuszowym X Biegu Niepodległości do pokonania była trasa długości 10 km, a w Sokołach gdzie Bieg Niepodległości zorganizowano już po raz 16. – w zależności od wieku biegaczy – trzeba było przebiec od 400 metrów do 3 km.

W Białymstoku  na linii startu stanęło 126 osób co było rekordem frekwencji. Przy ciągle padającym deszczu zwyciężył reprezentant Litwy Igor Teterukow z czasem 31.30 sek, a przy silnej reprezentacji Litwy i Białorusi w pierwszej dziesiątce uplasowało się tylko dwóch zawodników z Polski. Paweł Grygo (LŁKS Prefbet Śniadowo- Łomża) 32.58 wywalczył szóste miejsce, a w kategorii wiekowej 30-39 lat uplasował się na drugim miejscu.
Inni biegacze z Łomży również zaliczają start do udanych. Rekord życiowy uzyskał Andrzej Godlewski 36.33 sek, który w kat wiekowej 20-29 był 12. Tuż za nim w tej samej  kategorii wiekowej na XIV m był Tomasz Zaremba 37.58 sek.
Dariusz Szymański z dobrym czasem  36.54 sek. (również rek. życiowy) w kat. 40-49 zajął czwarte miejsce. Również czwarty w kategorii wiekowej 60-69 lat był Józef Tyborowski (46.30 sek), a Tadeusz Wyrwas (49.00) zajął 7.  miejsce w kat. 50-59 lat.
Jedyna startująca łomżanka Sylwia Cymek, uzyskując 43.35sek., w swojej kategorii wiekowej była czwarta.

W XVI Biegu Niepodległości w Sokołach na 12 dystansach wystartowało w sumie 400 osób. Swoje biegi wygrali w kategorii gimnazjum zawodnicy Prefbet Śniadowo – Łomża Eliza Grzymała i Hubert Malinowski, którzy mieli do pokonania odpowiednio dystans 800 m i 1100 m. W ostatnim biegu cieszącym się sporym zainteresowaniem, dystans 1500 m dla kobiet i 3000 m dla mężczyzn, w ostatnich latach wygrywają medaliści mistrzostw Polski. W tym roku również wygrał medalista mistrzostw Polski oraz uczestnik Mistrzostw Świata Damian Roszko (Podlasie Białystok), przed Pawłem Grygo (Prefbet Śniadowo – Łomża).
Wysokie lokaty uzyskali również: Alicja Godlewska (Weta Łomża) i Andrzej Godlewski (Jedwabne).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę