Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zakaz palenia od poniedziałku...

Ustawowy zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych wchodzi od poniedziałku. Palić nie będzie można na stadionach, placach zabaw, przystankach, w szpitalach, szkołach i uczelniach oraz w barach, restauracjach czy pubach, które mają jedną salę. Za zapalenie papierosa w miejscu publicznym grozi mandat 500 zł. Tyle tylko, że za złamanie zakazu strażnicy miejscy będą mogli jedynie pouczyć palaczy.

Strażnikom miejskim, którzy za palenie papierosów w miejscu publicznym mogliby  nakładać mandaty, prawo na to od poniedziałku nie pozwoli. Wraz ze zmianami w ustawie antynikotynowej znowelizowane powinno zostać rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji, które określa, za jakie wykroczenia strażnicy miejscy mogą nakładać mandaty. Nie zrobiono tego, co nie pozwala strażnikom karać palaczy. Bogdan Rutkowski komendant Straży Miejskiej w Łomży dodaje jednak, że „przy paleniu papierosów w miejscach publicznych, trzeba sobie zdawać sprawę, dodatkowo zaśmieca się chodniki i miejsca publiczne, a za to możemy karać”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę