Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Po raz ostatni w tym składzie...

W piątek, 12 listopada, kończy się czteroletnia kadencja samorządu. Dziś, po raz ostatni w starym składzie na sesji spotka się Rada Miasta Łomży. Nie będzie to jednak spotkanie towarzyskie, a robocze. W proponowanym porządku obrad jest kilkanaście punktów merytorycznych.

Radni zgodnie z propozycją prezydenta mają zmniejszyć budżet miasta na ten rok dokonując korekty zwłaszcza na inwestycjach, mają określić zasady udzielania dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze Miasta Łomża, a także m.in. mają przyjąć (bądź nie) miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów w rejonie byłej Targowicy Miejskiej przy ul. Nowogrodzkiej. Ten ostatni punkt może wywołać żarliwą dyskusję. Teren byłego popularnego „Manhatanu” kilka lat temu miasto sprzedało prywatnemu przedsiębiorcy, który miał uruchomić tu działalność handlowo-usługową... Po transakcji przedsiębiorca wystąpił z wnioskiem o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego z możliwością realizacji na tym terenie obiektu handlowego o powierzchni do 2 tys. m2. Wokół terenu miałoby powstać osiedle domków jednorodzinnych. Radni z Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego, którzy w poniedziałek mieli zaopiniować przedstawiony przez prezydenta projekt uchwały w tej sprawie powstrzymali się jednak od głosu i wniosek na sesję trafi bez opinii merytorycznej Komisji.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę