Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Mecz ŁKS-u z Legią będzie mogło zobaczyć mniej kibiców

Policja i straż pożarna wydały negatywną opinię odnośnie organizacji na stadionie miejskim imprezy masowej w związku z zapowiedzianym na środowy wieczór towarzyskim meczem piłkarskim pomiędzy ŁKS 1926 Łomża a Młodą Legią Warszawa. Jak wyjaśnia podkom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowym KMP w Łomży przyczyną negatywnej opinii był brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy masowej.

Mecz towarzyski na stadionie miejskim przy ulic Zjazd 19 w Łomży organizuje stowarzyszanie ŁKS 1926 Łomża wspólnie z Urzędem Miejskim w Łomży. Choć ustawa wymaga by wniosek w sprawie organizacji imprezy masowej spłynął m.in. do policji na 30 dni przed planowaną imprezą do łomżyńskiej policji dotarł on w piątek 5 listopada.  Jak wyjaśnia Dąbrowksi policjanci po przeglądzie dokonanym na obiekcie uznali, że warunki tam panujące, w związku z prowadzoną jeszcze inwestycją, uniemożliwiają wydanie pozytywnej opinii odnośnie organizacji tu imprezy masowej.
- Policjanci wytknęli niedrożne drogi ewakuacyjne, znajdujące się niebezpieczne przedmioty na ciągach komunikacyjnych, a także gruz i kamienie w poszczególnych sektorach, oraz znajdujące się tu urządzenia i sprzęt budowlany, które potencjalnie mogą zostać użyte jako przedmioty niebezpieczne – mówi podkomisarz Dąbrowski.
Negatywną opinię w tej sprawie wydała dziś także Komenda Miejska Straży Pożarnej.
W związku z opinią policji już wiadomo że organizatorzy zmniejszą spodziewana liczbę widzów z ponad tysiąca (dlatego impreza masowa) do 980 osób. Wniosek korygujący liczbą kibiców do tej wysokości dziś wpłynął do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej.
- My zajmowaliśmy się tym pierwszym wnioskiem odnośnie imprezy masowej. Dziś, podpisałem  negatywna opinię w tej sprawie - mówi Jan Chludziński, z-ca KM PSP w Łomży.  

Zarówno opinia policji jak i straży pożarnej nie jest wiążąca, ale jak się okazuje to nie jedyny problem organizatorów... Mimo wcześniejszych zapowiedzi prawdopodobnie widzowie nie będą mogli zasiąść na nowo wybudowanej zadaszonej trybunie głównej stadionu. Zgodnie z prawem tego typu obiektów nie wolno wykorzystywać bez uzyskania zgody na użytkowanie obiektu, a o taką zgodę będzie można wystąpić dopiero po zakończeniu prac...

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę