Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Nasze małe PKB

Na szesnaście polskich województw podlaskie zajmuje trzecie miejsce od końca pod względem zamożności. Z danych GUS za 2008 rok wynika, że produkt krajowy brutto na jednego mieszkańca u nas jest ponad dwa razy niższy niż na Mazowszu. PKB per capita, czyli wskaźnik bogactwa, uzależniony jest wprost od wielkości eksportu, popytu konsumpcyjnego i inwestycji.

W województwie podlaskim PKB na głowę mieszkańca wynosił 24,4 tys zł. To raptem 73% średniej krajowej. Za podlaskim są tylko województwa podkarpackie 23,1 tys zł i lubelskie 23,2 tys zł na osobę. Nasze województwo rywalizację przegrało z pozostałymi województwami biednej Polski wschodniej to jest z warmińsko-mazurskim (24,8) i świętokrzyskim (26,8). 

Dodajmy, że pod względem PKB w Polsce dominuje Mazowsze gdzie wskaźnik ten wynosi aż 52,8 tys zł na głowę mieszkańca, czyli aż 157% średniej krajowej. Za nim są Śląsk i Dolny Śląsk.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę