Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

„WORD 2” otwarty

Główne zdjęcie
ks bp Tadeusz Bronakowski

Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowe – taką nazwą określone zostały nowe obiekty Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży, które w poniedziałek oficjalnie otwarto. Okręgowa stacja kontroli pojazdów, budynek administracyjno-dydaktycznego, a także towarzyszące im garaż, magazyn soli i czterostanowiskowa myjnia bezdotykowa, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i wyposażeniem kosztowały ponad 15,5 mln zł. Wszystko zostało pokryte z dochodów własnych WORD Łomża - To jest najlepiej funkcjonujący WORD w województwie podlaskim – mówił Jacek Piorunek członek zarządu województwa podlaskiego, który formalnie sprawuje nadzór nad trzema ośrodkami działającymi w województwie.

Mirosław Oliferuk dyrektor WORD Łomża
Mirosław Oliferuk dyrektor WORD Łomża
Jacek Piorunek członek zarządu województwa podlaskiego
Jacek Piorunek członek zarządu województwa podlaskiego
Katarzyna Turska dyrektor Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie przekazuje dyrektorowi Oliferukowi list od wiceministra infrastruktury
Katarzyna Turska dyrektor Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie przekazuje dyrektorowi Oliferukowi list od wiceministra infrastruktury

Budowa „WORD 2” trwała ponad dwa lata. Rozpoczęła się jesienią 2008 roku, choć zamysły  rozbudowy sięgają jeszcze 2002 roku. Jak podkreślał Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD Łomża od chwili powstania (1 lipca 1998 roku), inwestycja została zrealizowana przede wszystkim po to aby ośrodek mógł realizować wynikające z ustawy zadania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale także aby klientom, których jest coraz więcej, było łatwiej. Jeszcze w 2003 roku przeprowadzono tu łącznie ok. 33 tysięcy teoretycznych i praktycznych egzaminów na prawo jazdy, a w 2008 roku ta liczba wzrosła do ponad 72 tysięcy. W tym samym czasie liczba uczestników przeprowadzanych tu szkoleń dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego wzrosła sześciokrotnie. Dlatego rozbudowa ośrodka była koniecznością. Nowe obiekty to m.in.  stacja kontroli pojazdów i budynek administracyjno-dydaktycznegoych do którego zostanie przeniesiona cała administracja WORD, stary budynek w całości ustępując egzaminatorom i egzaminowanym kandydatom na kierowców.
- Do tej pory pokój naszych egzaminatorów, których jest ponad 30, ma 11m2 powierzchni i 5 krzesełek – mówił Oliferuk dodając, że teraz komfort pracy egzaminatorów poprawi się zdecydowanie.
- Miał być marszałek Dworzański, bukiety kwiatów, fajerwerki, ale poranny wypadek kolejowy w Białymstoku zatrzymał połowę Urzędu Marszałkowskiego – mówił członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek, który pod nieobecność marszałka województwa wystąpił w imieniu organu nadzorującego pracę WORD Łomża. - To jest najlepiej funkcjonujący WORD w województwie podlaskim - mówi Piorunek dodając, że tak by nie było gdyby nie dyrektor ośrodka Mirosław Oliferuk  
Wśród przybyłych na otwarcie byli m.in. Sławomir Zgrzywa, który jako ostatni wojewoda łomżyński powołał WORD do życia, Wojciech Dzierzgowski wicewojewoda podlaski, Mieczysław Bagiński przewodniczący Sejmiku, Katarzyna Turska dyrektor Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie, która m.in. przywiozła list od wiceministra infrastruktury, a także dyrektorzy WORD-ów z regionu.
- Mówi się, że WORD w Łomży to czwarte miejsce egzaminowania kierowców w Warszawie – żartował Andrzej Szklarski, prezes Stowarzyszenia WORD w Polsce nawiązując do liczby kierowców zdających w Łomży egzamin.
- O bezpieczeństwie na drodze decydują zachowania. Szkoda byłoby tej kadry jaka jest w WORD tylko na egzaminy – mówił Grzegorz Gregorczuk z Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie, podkreślając że zakończona inwestycja przyczyni się do realizacji, w jeszcze większym stopniu niż dotychczas, działań szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Po uroczystym przecięcia wstęgi zawieszonej na bramie przed nowym obiektem, symbolicznie otwierając nowy „WORD 2”, biskup Tadeusz Bronakowski poświęcił tablicę wmurowaną w jedną ze ścian nowego budynku administracyjno-dydaktycznego, ufundowaną w podzięce dla pracowników WORD Łomża, oraz pomieszczenia budynku. W nowym głównym budynku WORD znajdują się poza pomieszczeniami administracji także cztery sale wykładowe, przeznaczone i wyposażone do prowadzenia szkoleń i kursów, oraz pracownia psychologiczna, pomieszcenia na gabinet lekarski, kasa, sklepik z  materiałami BRD i mini kawiarenka ze stanowiskami do bezpłatnego dostępu do internetu.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę