Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlaskie: za 4 lata 90% gospodarstw będzie miało dostęp do internetu

Ponad 250 mln zł ma kosztować budowa w województwie podlaskim sieci szerokopasmowego internetu. Ma ona powstać dzięki dofinansowaniu z UE z programu "'Rozwój Polski Wschodniej" do końca 2014 roku.

"Wtedy dostęp do szerokopasmowego internetu będzie miało 90% gospodarstw domowych i 100% instytucji publicznych i przedsiębiorców na Podlasiu" - mówi zastępca dyrektora Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Mariusz Feszler.

Marszałek województwa Jarosław Dworzański powiedział, że dzięki temu, że dostawcy internetu nie będą musieli budować infrastruktury, ceny za internet powinny być - po realizacji projektu - znacznie niższe.

Internet szerokopasmowy będzie wdrażany w pięciu województwach - podlaskim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej. W 85 procentach ma być sfinansowany z funduszy europejskich.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę