Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Z jednego kandydata też można wybierać...

Czyżew i Piekuty Nowe w powiecie wysokomazowieckim i Grabowo w powiecie kolneńskim to gminy w regionie w których na wójta startuje tylko jeden kandydat. Mimo to wybory 21 listopada tam tez się odbędą, tyle tylko, że raczej będą miały charakter plebiscytu.

Czyżewie Anna Bogucka, w Nowych Piekutach Marek Kaczyński, a w Grabowie Józef Wiszowaty to kandydaci, a także dotychczasowi wieloletni rządcy tych gmin. Cztery lata temu, wszyscy mieli kontrkandydatów, a wygrywali zdecydowanie. Bogucką poparło ponad 60% wyborców, Kaczyńskiego niemal 66%, a Wiszowatego prawie 63%.
Tym razem mieszkańcy tych gmin w wyborach 21 listopada dostaną karty do głosowania z imieniem i nazwiskiem kandydata i będą głosowali albo za, albo przeciwko Obok nazwiska kandydata będą dwie rubryki, ze słowami „tak” lub „nie” i przy nich trzeba będzie postawić znak „x” we właściwym miejscu. Aby kandydat stał się wójtem musi uzyskać ponad  50% poparcie wyborców. Jeśli tego pułapu nie przekroczy wójtów tam wybiorą nowi radni gminy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę