Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sąd ponownie rozpatrzy sprawę zaginięcia 10 lat temu młodej mieszkanki Kolna

Sprawa zniknięcia 10 lat temu Katarzyny W. z Kolna wraca do sądu. Białostocki sąd odwoławczy będzie musiał zająć się sprawą Marka W. - męża zaginionej kobiety, skazanego w pierwszej instancji za nieumyślne spowodowanie śmierci żony. Od wyroku 5 lat więzienia odwołali się zarówno prokuratura, jak i sam skazany.

Apelacje obu stron - skazanego w pierwszej instancji Marka W. z Kolna i elbląskiej prokuratury trafią do sądu odwoławczego w Białymstoku.

Marek W. został skazany we wrześniu tego roku na pięć lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci swojej żony 10 lat temu. Prokuratura oskarża go jednak o umyślne zabójstwo, a następnie ukrycie jej zwłok i zacieranie śladów zbrodni. Dlatego pięcioletni wyrok jest nieadekwatny - uważa prokurator, który domaga się także skazania drugiego z oskarżonych, który w pierwszej instancji został uniewinniony. Z kolei pełnomocnik Marka W. domaga się uniewinnienia jego klienta, a w ostateczności skierowania sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Sądowi pomóc mają nowe dowody - fotografie zaginionej kobiety, które zostały - jak napisano - znalezione w jej osobistych rzeczach już po ogłoszeniu wyroku w pierwszej instancji. Mają one potwierdzać wersje wydarzeń przedstawiona przez Marka W. - że żona 10 lat temu porzuciła rodzinę i zerwała z nią wszelkie kontakty.

Do sądu może trafić jeszcze trzeci wniosek apelacyjny - pełnomocnika matki zaginionej kobiety, która jest oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę