Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ponad 47 tys. zł na ratowanie łomżyńskiego cmentarza

Główne zdjęcie
Eliza Eliasz

47 tysięcy 893 zł i 36 groszy oraz 32 euro - to wynik tegorocznej kwesty na ratowanie zabytków łomżyńskiego cmentarza. "Jest to wynik rekordowy"- powiedział prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej Zygmunt Zdanowicz. "Ofiarność mieszkańców miasta i gości odwiedzających przez te dwa dni łomżyńską nekropolię świadczy o tym, że głęboko już jest zakorzenione zrozumienie i potrzeba ratowania najcenniejszych zabytków tego cmentarza"- podsumował wynik kwesty.\

Kwestujący Przemysław Karwowski
Kwestujący Przemysław Karwowski

Koordynator akcji, która odbywa się od 1984 roku, Józef Babiel, stwierdził, że zebrana suma pozwoli na odrestaurowanie do przyszłego 1. listopada co najmniej kilkunastu pomników, tablic i krzyży. Działacze TPZŁ wstępnie już wytypowali 11 cmentarnych obiektów, które najpilniej potrzebują pomocy, a być może uda się tę listę powiększyć o jeszcze kolejne. Niestety są i tak kosztowne prace, na które trzeba by przeznaczyć efekt całorocznej kwesty - "z tymi trzeba będzie jeszcze poczekać" - stwierdził ze smutkiem wiceprezes TPZŁ.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę