poniedziałek, 20 sierpnia 2018 napisz DONOS@

Zwycięstwa Perspektywy i ŁKS-u

Udany weekend miały oba łomżyńskie kluby występujące w rozgrywkach IV ligi. ŁKS grając na wyjeździe bez problemów poradził sobie KS Michałowo wygrywając 7:1, a walcząca o wydostanie się ze strefy spadkowej Perspektywa pokonała wyżej notowaną Spartę Augustów 5:2.

Perspektywa - Sparta Augustów,  na zdjęciu przy piłce strzelec dwóch goli, Damian Przybylski
Perspektywa - Sparta Augustów, na zdjęciu przy piłce strzelec dwóch goli, Damian Przybylski

Zasiadający od dłuższego czasu na pozycji lidera ŁKS tym razem wybrał się do Michałowa. Gospodarze na początku spotkania mieli doskonałą okazję, żeby postraszyć łomżan, jednak rzut karny sprokurowany w 11. minucie przez Przemysława Charyłę obronił Przemysław Masłowski. Możliwość szybkiej utraty gola podziałała na gości bardzo mobilizująco i już w kilka minut później zrobiło się 4:0. Na listę strzelców wpisali się kolejno Tomasz Staniórski, Patryk Szymański, Michał Hryszko oraz Jhonny Arteaga. W 35. minucie padał honorowy gol dla michałowian, a jego autorem był... Hryszko. W drugiej połowie łomżanie dobili jeszcze rywala, aplikując mu kolejne trzy bramki, a ich autorami byli ponownie Arteaga, Robert Cychol i Mateusz Laskowski.

Także drugi łomżyński zespół spisał się w 14. kolejce bardzo dobrze. Podopieczni trenera Hieronima Łady zmierzyli się w niedzielę z notowaną w górnej części tabeli Spartą Augustów i na pewno nie byli faworytem tego spotkania. Jednak boisko szybko pokazało, że miejsca zajmowane w tabeli nie mają większego znaczenia. Łomżanie starali się grać szybko i wykorzystywać błędy rywali. Po pierwszej połowie Perspektywa prowadziła 2:1, a gole strzelali po dokładnych dośrodkowaniach Adama Zalewskiego Damian Śmiarowski i Paweł Zalewski. Goście odpowiedzieli tylko trafieniem Kłoczki.

Po zmianie stron augustowianie rzucili się do odrabiania strat i w 56. minucie się to udało. W kolejnych akcjach podopieczni doświadczonego trenera Grzegorza Szerszenowicza dążyli do strzelenia kolejnych bramek, ale nadziewali się na kontry gospodarzy. W 77., 83. i 87. minucie gole dla Perspektywy strzelali kolejno Paweł Zalewski, Damian Śmiarowski i Przybylski. W samej końcówce powinna paść jeszcze szósta bramka dla gospodarzy, ale szansę na skompletowanie hattricka zmarnował Przybylski posyłając piłkę tuż obok słupka.

Dzięki tej wygranej Perspektywa ma na koncie 11 punktów i zajmuje 14. miejsce w tabeli. ŁKS z 40 punktami jest liderem i ma w dalszym ciągu 11 oczek przewagi nad drugim Orłem Kolno.