Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

„Schetynówki” tym razem nie dla nas

Na zatwierdzonej w piątek przez wojewodę podlaskiego liście rankingowej wniosków dotyczących przebudowy dróg, które mają zostać dofinansowane w ramach trzeciej edycji „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011” praktycznie nie ma wniosków z Łomży, ani najbliższej okolicy. Na 40 wybranych projektów najbliższe dotyczą przebudowy dwóch kawałków dróg gminnych w okolicach Nowogrodu: Mątwica - Szablak i Grzymały – Mątwica.

Oba te kawałki mają łącznie 1430 metrów długości, a ich remont ma kosztować nieco ponad 650 tys zł, przy czym zgodnie z założeniami „schetynówek” połowa kosztów pokryta byłaby przez samorząd, a połowa przez Skarb Państwa.    
Wśród 26 „wybranych” dróg gminnych jest jeszcze projekt gminy Radziłów dotyczący łącznie przebudowy 675 metrów dwóch ulic Nastawne j i Gumiennej. Rządowa dotacja na jaką liczy gmina to 482 tys zł.

Wśród 14 wybranych dróg powiatowych są trzy wnioski z terenu dawnego województwa łomżyńskiego. Zarząd powiatu Wysokie Mazowieckie z dotacją równą 3 mln zł chce przebudować ok. 10 km drogi Kulesze Kościelne – Kobylin Borzymy. Zarząd powiatu grajewskiego, również z dotacją 3 mln zł, chce zbudować nieco ponad 1 km ul Wiórowej wraz ze skrzyżowaniami z ulicami: Przemysłową, Fabryczną i Robotniczą. Zarząd powiatu w Kolnie w ramach NPPDL w przyszłym roku miałby wyremontować prawie 6,5 km drogi Kolno – Janowo – Łosewo – Niskowizna – Piasutno Żelazne – Dorylas. Dotacja którą ma otrzymać z budżetu państwa na to zadanie to 2,35 mln zł.

Niestety wśród wybranych do realizacji nie ma wniosków miasta Łomży, starostwa łomżyńskiego, gminy Łomża, gminy Piątnica, czy gminy Śniadowo. 
Łomża w ramach tej edycji „schetynówek” zgłosiła dwa projekty. Remont ul. Poznańskiej od Legionów do Poligonowej oraz remont Senatorskiej. Pierwszy wniosek został sklasyfikowany na 16 pozycji,a  drugi na 33.
Powiat łomżyński także złożył dwa wnioski. Ten dotyczący przebudowy ponad 5,5 km drogi Osobne – Wierzbowo – Chomentowo – Śniadowo zajął 17 miejsce, a ten dotyczący niemal 3 km drogi  Bronowo – Janczewo miejsce 31.

Zgodnie z regulaminem konkursu, teraz samorządowcy, których nioski zostały sklasyfikowane poniżej ich oczekiwań, mogą się odwoływać. Mają na to czas do 5 listopada. Ostateczne decyzje które wnioski otrzymają dofinansowanie podejmie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
W ramach przyznanej dla województwa dotacji w łącznej kwocie 53,880 mln zł w 2011 r. zmodernizowanych zostanie ogółem 147,1 km dróg lokalnych powiatowych i gminnych – podaje Jolanta Gadek rzecznik prasowy wojewody podlaskiego. - Nadmienić należy, iż podobnie jak w przypadku I i II edycji Programu przewiduje się, iż w wyniku przeprowadzonych procedur przetargowych uzyskane zostaną oszczędności umożliwiające włączenie do realizacji dodatkowych zadań, co pozwoli na wyremontowanie w roku 2011 blisko 200 km dróg lokalnych.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę