Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: Ośrodek dla Uchodźców zostanie za tydzień zamknięty

Ośrodek dla Uchodźców w Łomży zostanie zamknięty 4 listopada - taką decyzję podjął Urząd ds. Cudzoziemców. Większość osób, które teraz w nim mieszkają chce zostać w mieście, ale mają problemy ze znalezieniem mieszkania w tak krótkim czasie.

Dlatego Urząd chce im zaproponować rozwiązanie tymczasowe. Osoby, które chcą zostać w Łomży będą do końca miesiąca mieszkały w Ośrodku w Czerwonym Borze. Dzięki temu będą miały miesiąc na znalezienie mieszkania. "W tym czasie Urząd ds Cudzoziemców zapewni transport dzieci do łomżyńskich szkół" - mówi rzecznika Urzędu, Ewa Piechota.

Uchodźcy mieszkający w łomżyńskim Ośrodku szukają mieszkań już od kilku dni. Niestety, jak mówią przedstawiciele Fundacji Ocalenie, ich narodowość utrudnia znalezienie jakiegokolwiek lokalu.

Łomżyński Ośrodek jest jednym z kilku zlikwidowanych placówek w Polsce. Urząd ds Cudzoziemców rozpisał przetarg na prowadzenie Ośrodków w całej Polsce. Oferta łomżyńskiego nie została rozpatrzona ponieważ jego właściciel popełnił błąd przy składaniu oferty.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę